16 אמנים ישראלים יציגו בניו יורק בתערוכה קבוצתית - "צנטריפוגה"

התערוכה תיפתח בתחילת אוקטובר ועניינה חקר המגוון והמורכבות של החברה הישראלית העכשווית. בין המשתתפים: ענבל אברג'יל, אניסה אשקר, מיקי קרצמן ואלי פטל

איתן בוגנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן בוגנים

התערוכה הקבוצתית "צנטריפוגה", באוצרות חן תמיר, תיפתח בתחילת אוקטובר בניו יורק. התערוכה היא יוזמה של "ארטיס", הארגון העצמאי שמעודד יצוא של אמנות ישראלית לחו"ל, וקרן נתן קאמינגס, הקרן היהודית־פילנטרופית מניו יורק. "צנטריפוגה" רבת המשתתפים הישראלים, 16 במספר, תוצג במקום מושבה של קרן קאמינגס במנהטן, בקומה ה-14. עניינה של התערוכה הוא בחקירת המגוון והמורכבות של החברה הישראלית העכשווית, ובפרט את "הכוחות הצנטריפוגליים המתחרים שדוחפים כמה מהקהילות לפריפריה, בעוד שהאחרות מגיחות הישר מהמרכז", כך לדברי האוצרת הצעירה, אשר משמשת גם כמנהלת הפרויקטים של "ארטיס".

הרציונל של התערוכה הוא שבאמצעות מתן קול לשלל הקצוות החברתיים תתקבל הבנה טובה יותר של האומה כולה. "מהמסורות הדתיות של הקהילה האתיופית, דרך חוויותיהם של מהגרי עבודה מאמריקה הלטינית ואפריקה, ועד ההיסטוריה של ערים מעורבות בסכסוך הפלסטיני־יהודי כמו יפו ולוד, העבודות ב’צנטריפוגה’ מציגות מנעד של נקודות מבט, דרכן ניתן לראות את החיים בפינה העשירה והמורכבת הזו של העולם", מבהירה תמיר. בין המשתתפים: ענבל אברג'יל, אניסה אשקר, מיקי קרצמן ואלי פטל.

חיים דעואל לוסקי, "רחבת מוזיאון תל אביב", 2011צילום: Aim Deuelle Luski

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ