בתנועה מתמדת

שיעורי ציור, סיורים ופעילויות אחרות יתקיימו בסוף השבוע בחללי תצוגה ברחבי תל אביב כחלק מאירועי "אוהבים אמנות. עושים אמנות"

איתן בוגנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן בוגנים

שישה מרכזי אמנות בתל אביב יפתחו מחר (חמישי) את שעריהם כחלק מאירועי האמנות השנתיים "אוהבים אמנות. עושים אמנות" שיתקיימו בסוף השבוע בחסות עיריית תל אביב־יפו. השנה יתמקד האירוע במקומות המאכלסים, בנוסף לחללי תצוגה רשמיים, גם מקבצי סטודיו של אמנים השוכנים בתוך אותם מרכזי אמנות, לעתים לכמה חודשים ולפעמים לכמה שנים. “משכן אמן" הוא שמו של אירוע העל המבקש להתרכז בעשייה של אותם מוקדי אמנות "על מנת להאיר את החשיבות והייחוד שלהם כחללי אמנות שכוללים בתוכם: חלל לתערוכות מתחלפות, חללי סטודיו ואירועים מיוחדים שמתקיימים לאורך כל השנה”, לדברי המארגנים.

מכון אלפרד למשל, הממוקם בסמטת שלוש 5 בתל אביב, יארח לצד שתי התערוכות המוצגות שם כעת, גם את התערוכה רבת המשתתפים "דפוס.עמל" אשר מתייחסת להיסטוריה האמיתית והמדומיינת של הבניין שבו שוכנת הגלריה (אוצרת: יעל עמית). במקביל לפתיחת "דפוס.עמל" מחר יערוך רועי פביאן סיור בתערוכה שלו בחדר המדרגות, יוצג אירוע וידאו־מחול עם אליסיה שחף ועוד כמה אמנים אורחים, ושאר האמנים השוהים במקום יפתחו את דלתות הסטודיו שלהם לקהל הרחב למשך סוף השבוע.

במתחם "ארטפורט" (דרך בן צבי 55) יתקיימו משישי בצהריים אימונים פתוחים במטה הפעילות החדש של הקבוצה "תנועה ציבורית", השוהה במקום במסגרת תוכנית הרזידנסי השנתית. "האימונים יתמקדו בפעולת חילוץ, הפגנת כוח חגיגית המשלבת תרגילי הכנה לתרחיש אסון רב נפגעים באתר הריסות בטון". במקביל יציג האמן גיא גולדשטיין את המיצג והסרט החדש שלו. בשבת בצהריים תקיים נטליה זורבוב שיעור ציור עם המבקרים כחלק מ"בית ספר שמצלאל" ברחבת המתחם.

חביב קפצון, מתוך עבודת הווידיאו "הנסיך", 2014

בסדנאות האמנים בתל אביב (קלישר 5) יקיימו האמנים השוהים בסטודיו שיחות זוגיות ובשישי בצהריים ייפתחו שלוש תערוכות: אתי אברג'ל תציג מיצב גדול ממדים בתערוכה "הסתר" (אוצרת: ורד זפרן גני); האמנית הצעירה יעלי גבריאלי תציג סדרה של צילומים ופסל בסטודיו אורחת; וסבסטיאן מאהיה, האמן הקולומביאני, יציג תערוכה שתוצג בסוף השבוע בלבד.

במתחם הזמני "גבירול" תיפתח מחר תערוכת וידיאו קבוצתית הקרויה "ואף על פי כן תנוע" באוצרות אביטל ברק ואיל וקסלר המציינים שבמרחב שבו תנועה חופשית איבדה את מעמדה כזכות אדם בסיסית והיתה לפריבילגיה "מציב האירוע נקודות מבט ויזואליות, חושיות ומחשבתיות על חופש תנועה”. באותו מתחם תהפוך יעל פרנק את הסטודיו שלה לאנדרטה ציבורית המאזכרת את הציור "רפסודת המדוזה" של תיאודור ג'ריקו מ–1818, קבוצת אנטי מחיקון תמיר את הסטודיו שלה למפעל לייצור אמנות ויריד בו חברי הקבוצה, לצד הקהל, יצרו אמנות בפורמטים שונים כמו ציור על צלחות, הכנת דגלים, סוכריות מצוירות ועוד.

בבניין תוכנית התואר השני באמנויות של בצלאל (סלמה 60) תהיה פתוחה התערוכה הקבוצתית "סגל" בהשתתפות סגל המרצים באקדמיה. במשכן הנוסף (אבולעפיה 6) תיפתח בשישי בצהריים התערוכה הקבוצתית "הלחם בסיסים" (אוצרים: מיכל טוביאס ומתן אורן) בהשתתפות תלמידי שנה א' שאף יפתחו את הסטודיות שלהם למשך סוף השבוע, לצד המחזור הבוגר יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ