משחקי זהות

רישומי פחם, סרט אנימציה, עבודת וידיאו ופסל נכללים בתערוכה של ג'וזיאן ונונו שתיפתח מחר בבית האמנים בת"א לצד שמונה תערוכות נוספות

איתן בוגנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן בוגנים

תשע תערוכות יחיד ייפתחו מחר (חמישי) בבית האמנים בתל אביב (אלחריזי 9): בגלריה הגדולה תציג האמנית ג'וזיאן ונונו את התערוכה "אנמורפוזה" שבה משמש האמן הצרפתי מרסל דושאן כאנמורפוזה (אשליה המושגת על ידי פרספקטיבה מעוותת) מטאפורית או כמעין מראה.

ונונו מציגה רישומי פחם, סרט אנימציה, עבודת וידיאו ופסל המורכב מחצובת מצלמה מצופה בעלי זהב ועליה מדליון רומנטי שבצדו האחד הדפסה של הדימוי של זהותו הנשית הבדויה של דושאן המכונה רוס סה־לבי ובצדו האחר הקרנת דמותה של ונונו כאותה רוס. "האמנית חותרת לגלות את זהותה האישית, התרבותיות והאמנותית, אבל הזהות נותרת חסרת ודאות וקביעות”, לדברי אוצרת התערוכה, רבקה בקלש.

ג'וזיאן ונונו, "אור ירח", 2014-2012צילום: אבי אמסלם

בתערוכה "קו בעקבות מרחב" של האמנית ורדה סאנד יוצגו ציורי שמן על נייר המתאפיינים לרוב בהצגת נופים על סף ההפשטה ובצבעוניות מאופקת. עבודתה של סאנד, לדברי אוצרת התערוכה, אירית לוין, מבוססת על נופי זיכרונה הפרטיים. "היא בוררת ממה שרואה העין, מהקיים, ומתמצתת אותו למשטחים המעניקים תחושה של מרחבים אינסופיים”.

גם בתערוכת הצילום של יובל חן המכונה “הצלם הוא צייד שקרע לגזרים את רישיון הציד", יופיע הטבע במלוא הדרו, אבל לדברי רוני סומק, כותב מאמר התערוכה, זהו לא הטבע ההרואי שנלכד במצלמות צלמי ה"נשיונל ג'יאוגרפיק": "חן מעדיף את זנב חמור על שאגת לביאה, כנף יונה על עיניים בוערות של בז”.

בתערוכה של האמנית נילי גליק, "הארת שוליים" יוצג גוף עבודות הנע בין צילום לציור, ובתווך המחשב המעבד את התמונות, מחבר אלמנטים והקשרים זרים "ובונה נרטיב חדש בעבודות היוצרות שפת אמנות אקספרסיבית שלעיתים מתגלה כמופשטת ומצומצמת”, לדברי אוצרת התערוכה, דרורית גור אריה.

בתערוכה הקרויה "גלית_שני_יאנה_ליאת_עודד_שרון_תור_אנסטסיה _מיט_יואב_עמית” יציג 
האמן גידי סמילנסקי סדרת ציורי עירום גדולי ממדים בשמן על בד המתארים קולגות ויוצרים, עימם הוא קשור בקשרי עבודה, עניין וחברות, ובתערוכה ‫"האדם הסביר" של רונית חדד תציג האמנית מקבץ ציורים דיגיטליים שנעשו באמצעות המקלדת והעכבר ביד חופשית, לצד ציורים בטכניקה מסורתית. כמו כן תציג עדי הופמן את תערוכת הציור "ערימות", דליה פיש בנארי תציג מיצב המורכב מכ-250 כדורי פורצלן בתערוכה "מושבות אור" וסיון כהן תציג את תערוכתה "עולם ההד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ