תערוכה |

מתומרקין וארוך עד אביבה אורי ותאג'ר

תערוכת אוסף רבת משתתפים עם יצירות שנאספו מאז שנות ה–60 תוצג במוזיאון הנגב לאמנות בבאר שבע

איתן בוגנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן בוגנים

במוזיאון הנגב לאמנות בבאר שבע (העצמאות 60) תיפתח (ללא אירוע) החל מיום שלישי התערוכה רבת המשתתפים "חומרים למחשבה — מבחר מאוסף המוזיאון" המציגה את האוסף על פי סוגות מובהקות: נוף, דמויות ומופשט. התערוכה המקיפה כוללת עבודות שנאספו מאז שנות ה–60, והיא תציג אמנים ידועים בעבודות פחות מוכרות שלהם, וכן אמנים שיצירתם נחשפת לקהל רק לעתים רחוקות.

אוסף המוזיאון התחיל להתגבש בהדרגה בשנות ה–60 של המאה הקודמת כאשר המוזיאון לאמנות היה עדיין אגף בתוך מוזיאון הנגב לארכיאולוגיה, ורק ב–1987 הוא זכה למעמד מוכר. את התערוכה כולה פותחת תצוגה של ציורים מופשטים, התחום שבו האוסף עשיר במיוחד וכולל עבודות משל אריה ארוך, אביבה אורי, יגאל תומרקין, מיכאל גרוס ורבים נוספים.

ציונה תאג'ר, "ילד תימני", שנות ה-30צילום: מוזאון הנגב לאמנו

לאחר מכן יינתן מקום לציורי ורישומי הנוף שבהם בולט מקומו של הנגב, כשהעבודות ימחישו פרשנויות שונות לנוף דומה.

לבסוף, יוצג החלק השלישי של התערוכה ובו עבודות המתארות דמויות, בהן ציורי דיוקן עצמי ופסלים בטכניקות שונות: ברונזה, עץ, גבס, נייר. בחלק זה בתערוכה ניתן לראות גם עבודות של אמנים בינלאומיים מאירופה ומארה"ב. עוד יוצגו בתערוכה כמה מעבודות הווידיאו שנוספו לאחרונה לאוסף.

שתי אוצרות התערוכה, מנהלת המוזיאון והאוצרת הראשית, דליה מנור, ועוזרת האוצרת והרשמת, נירית דהן, מציינות שזוהי "הזדמנות מרעננת להיפגש עם יצירות מסוגים שונים, לפגוש מכרים ותיקים ולהכיר חדשים ולחשוף בפני תושבי הנגב והארץ כולה את המגוון המעניין הזה כמקור לחוויה וכחומר למחשבה". בין האמנים הנוספים שעבודותיהם יוצגו בתערוכה ניתן למצוא את יהושע גרוסברג, ציונה תאג'ר ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ