תערוכה

תרגילים בגמישות וזליגה בתערוכת בוגרי המדרשה

תערוכת הבוגרים של לימודי ההמשך באמנות של המדרשה מוגשת במתכונת אחרת: בחלל פתוח, כשהעבודות זולגות זו לזו ומתייחסות לחלל ההצבה

איתן בוגנים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אבנר פינצ'ובר, "כיסאות", 2018
אבנר פינצ'ובר, "כיסאות", 2018צילום: אבנר פינצ'ובר
איתן בוגנים

"תרגילי גמישות", תערוכת הבוגרים של התוכנית ללימודי המשך באמנות של המדרשה, תיפתח מחר בערב (חמישי) בגלריית המדרשה בתל אביב (הירקון 19). אוצרת התערוכה, נוגה דוידסון, ביקשה הפעם לחשוב מחדש על פורמט תערוכת הבוגרים ולארגן אותן כתערוכה קבוצתית הממוקדת בהצבות, ביחסן לחלל וביחסן זו לזו. חלל התערוכה נשאר פתוח ללא תוספת חוצצים, ובתוכו כל תלמיד מציג עבודה מרכזית אחת לצד עבודות נוספות אשר יזלגו האחת אל השנייה.

מסגרת התערוכה, כפי שכותבת דוידסון, תבקש להתייחס אל ההצבה הקבוצתית "כמשל לאינטראקציה ותקשורת בין אנשים — היא רואה את רגע התערוכה כחלק מרצף של עשייה של כל אחד מהאמנים, כנקודה אחת בלבד מתוך המסע האישי של האמנים וכהזדמנות להתכנס יחד". לפיכך, פורמט התערוכה לדידה הוא הזדמנות לבדוק את תהליך העבודה האישי של כל אמן בתוך קונסטלציה של חלל, של מפגש עם אמנים אחרים ושל מפגש עם קהל. סביבת העבודה המשותפת תתבסס על עקרונות המשחק החופשי בחלל, ההתנסות, ההנאה ושחרור הרסן.

"זוהי עמדה אשר מבקשת להעמיד את הניסיוניות ואת המוכנות לצאת מגבולות העצמי כחלק מהותי מהפרקטיקה היצירתית". מציינת האוצרת. תערוכת גמר זו מבקשת לדבריה להיות "חגיגת פינאלה לאקספרמנטליות המתאפשרת בבית ספר ללימודי אמנות, והיא יותר מהכל תרגיל נוסף בין סך כל התרגילים שהתנסו בהם התלמידים לאורך תקופת לימודיהם".

האמנים המשתתפים הם: אנטון אברמוב, בצלאל בן חיים, קרן דולין, דפנה טלמון, חנה מנהיימר, לילך מרקמן, כרמית חסין נצחון, אבנר פינצ'ובר ומשה רואס.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ