לא רק לואי דה פינס |

כל גוני הקומדיה הצרפתית בפסטיבל בסינמטקים

הקומדיות הצרפתיות כבר אינן בשיאן שנים רבות, אבל יש להן עדיין תפקיד מרכזי בתולדות הקולנוע הצרפתי. פסטיבל חדש, שיימשך עד אמצע אוגוסט בסינמטקים ברחבי הארץ, מציג מבחר מהן

אורי קליין
אורי קליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי קליין
אורי קליין

הערב ייפתח בסינמטקים ברחבי הארץ פסטיבל "או לה לה!" שיוקדש לקומדיה הקולנועית הצרפתית. בפסטיבל, שיימשך עד אמצע אוגוסט, יוקרנו 17 קומדיות, גם חדשות וגם ותיקות יותר, וגם תוכנית של קומדיות קצרות, שמטרתן היא להציג את הקומדיה הקולנועית הצרפתית על גוניה השונים.

הקומדיה מלווה את הקולנוע הצרפתי מאז ראשיתו. אפשר לתאר את אחד הסרטים המוקדמים בתולדות הקולנוע הצרפתי, "המסע לירח" של ז'ורז' מלייס מ-1902 כקומדיה מדע בדיונית שמראותיה כוללים את אחד הדימויים המכוננים בתולדות הקולנוע: זה שבו החללית שנשלחה מכדור הארץ פוגעת בעינו של פני האדם הנראים על הירח, וזו מתחילה לדמוע. עוד קודם לכן, ב-1895, האחים אוגוסט ופייר לומייר, אבות הקולנוע הצרפתי עם מלייס, ביימו קומדיית מצבים, "הגנן המושקה", שבה ילד מתעתע בגנן המשקה גינה וגורם לו להירטב. מאחר שהאחים לומייר עדיין לא ידעו להזיז את מצלמתם, הגנן דולק בעקבות הילד, שברח אל מחוץ לפריים, גורר אותו בחזרה אל מרכז הפריים, ורק אז מעניש אותו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ