הסרטים הישראליים שכל שוחר קולנוע חייב לראות

זו לא רשימה של הסרטים האהובים ביותר או המוכרים ביותר, אלא של החשובים מכולם. אורי קליין פתח פנקס וקיים את הבטחתו לסרט העברי

אורי קליין
אורי קליין
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
קולאז' סרטים ישראליים

כהמשך לרשימת הסרטים עליהם נבנה הקולנוע העולמי שפירסמתי באחרונה, זו רשימה מקרית של סרטים ישראליים, חלקם זכורים יותר וחלקם פחות, שראוי שכל שוחרי הקולנוע המקומי יצפו בהם. אני כותב "מקרית" מפני שיכולתי להוסיף לה סרטים רבים או להחליף כמה מהבחירות באחרות, אבל זו הרשימה הנכונה מבחינתי לרגע זה.

לא תמצאו בה סרטים אהובים ומוכרים שאני סבור כי אין שוחרי קולנוע ישראלי שלא צפו בהם כמו סרטיו של אפרים קישון, "סלאח שבתי", "תעלת בלאומילך" או "השוטר אזולאי"; גם לא את "מציצים" ו"עיניים גדולות" של אורי זוהר, "הלהקה" של אבי נשר וגם לא את "גבעת חלפון אינה עונה" של אסי דיין. גם שמו של מנחם גולן נעדר מהרשימה. לא תמצאו בה גם שניים מהסרטים המכוננים בתולדות הקולנוע הישראלי: "מאחורי הסורגים" של אורי ברבש ו"אוונטי פופולו" של רפי בוקאי, שכן אני סבור שגם הם לא זקוקים להכרה מצד שוחרי הקולנוע הישראלי. מאותה סיבה לא כללתי גם כמה מהסרטים שזכו להוקרה והצלחה בשנים האחרונות ובהם "חתונה מאוחרת" של דובר קוסאשווילי, "ביקור התזמורת" של ערן קולירין, "ואלס עם באשיר" של ארי פולמן או "אפס ביחסי אנוש" של טליה לביא.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ