התתגיירי לי: מניה לוזובסקי קיבלה את אלוהים בשם האהבה

בסרטה "נשיקות בעברית" פורשת מניה לוזובסקי את מסע הגיור שעברה, כמוהו חוו מאות דוברות רוסית שהמירו את דתן כדי לרצות את בן הזוג. "זו ביורוקרטיה שאין בה כלום", היא אומרת בראיון. אז מדוע החברה הישראלית מבליגה על תהליך שקרי בהנהגת רבנים ואיך מתמודדים עם חבר שיורק את האוכל של אמא שלך?

מניה לוזובסקי בסרטה "נשיקות בעברית". לדבריה, סביר שגם הדיינים מבינים שרוב הנשים שעוברות גיור משקרות בפניהם
מניה לוזובסקי בסרטה "נשיקות בעברית". לדבריה, סביר שגם הדיינים מבינים שרוב הנשים שעוברות גיור משקרות בפניהםצילום: איגור ברגובסקי

אשה צעירה עם מבטא רוסי מודדת בגדים. היא מתייפייפת מול המראה ובוחנת את בן זוגה, ספק מקניטה ספק מבקשת את אישורו. "יש משהו יפה בגוף האשה, לא?", היא שואלת, והוא מסכים בהחלטיות. "נו, אז למה לא ללכת ככה, כמו שאני עכשיו? אני נורא אוהבת גב פתוח". "למה כן?", שואל בחזרה הגבר, ישראלי מזוקן ומחוספס במידה. "זה סוג של חופש שלי, להראות מחשוף", היא עונה, והוא ממשיך בעצבנות כבושה: "אני לא מבין אם זה למען החשיפה או למען היופי. קצת קשה לי עם ה...". ואז, בסופה של הסצינה הכנה הזאת, שואל גיבור הסרט, ארז, את הגיבורה והבמאית, מניה לוזובסקי, בישירות אם מפריע לה שגברים זרים יסתכלו על ירכיה החשופות. "אני אוהבת כשמסתכלים עליי", היא משיבה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ