מי קבע שרק טרנסים וטרנסיות יכולים לגלם טרנסים וטרנסיות?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סתיו סטרשקו. לא מרמה אף אחד
סתיו סטרשקו. לא מרמה אף אחדצילום: רותם לבל, לוקיישן: בראון TLV. קלישר 25 תל אביב, ייצוג סתיו סטרשקו: סוכנות אלינור שחר, שמלה: ויוי בלאיש
איתי שטרן
איתי שטרן
איתי שטרן
איתי שטרן

סקרלט ג'והנסון לא ידעה מאיפה זה הגיע. כאשר השחקנית הזוהרת הסכימה ביולי האחרון לגלם גבר טרנסג'נדר בסרט "Rub & Tug" ייתכן שראתה בעיני רוחה נאום על בימת האוסקר ובו היא מצדיעה לקהילה הלהטב"קית על מלחמתה למען ערכים של סובלנות והכלה. היא ודאי לא ציפתה כי ליהוקה יחולל מהומת אלוהים.

השחקנית הטרנסית טרייס ליזט ("טרנספרנט") היתה הראשונה לזעוק נגד ג'והנסון והבהירה כי לא ייתכן ששחקנים סיסג'נדרים — קרי בני אדם החשים התאמה בין זהותם המגדרית לבין המין שבו נולדו — ימשיכו לקטוף תפקידים של טרנסג'נדרים. אליה הצטרפו אלפי ציוצים, שהצטברו למבול. עוד לפני שפרשה מהתפקיד, ציינה ג'והנסון כי לפני שמבקרים אותה בתקיפות כזו, יש לדון בסיסג'נדרים אחרים שלוהקו לתפקידי טרנסיות כגון ג'פרי טמבור, המגלם בסדרה "טרנספרנט" אב יהודי שהחל לחיות כאשה, ג'ארד לטו שגילם דמות טרנסית ב"מועדון הלקוחות של דאלאס", או פליסטי הופמן שגילמה טרנסית בסרט "טרנס אמריקה". שלושת השחקנים אכן זכו בפרסים וכיבודים רבים: לטו קטף אוסקר, הופמן היתה מועמדת לפרס השחקנית הטובה ביותר וטמבור זכה פעמיים בפרס האמי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ