מה לעשות הקיץ - פסטיבל קולנוע ביתי

הקיץ הגיע, הקורונה לא הלכה לשום מקום, וזמן המסך של כולם שובר שיאים. זו הזדמנות לעשות משהו מיוחד ומעניין עם הזמן הזה ולהרים פסטיבל קולנוע ביתי. אורי קליין ונירית אנדרמן ממליצים על סרטים לפסטיבל. פרויקט מיוחד

בפנים או בחוץ, עם טלוויזיה גדולה או מקרן, עם חברים או עם ילדים. הקיץ הוא הזדמנות מצוינת להרים פסטיבל קולנוע ביתי. מומלץ לרכז את הקרנות הסרטים בסוף שבוע אחד כדי להפוך את האירוע לחוויה אמיתית. ברשימה שלפניכם יש סרטים מומלצים לפסטיבל קיצי מושלם.

בלוק לינקים

"חופשתו של מר הולו"

חופשת הקיץ בצרפת היא מוסד חברתי ותרבותי, והיא משמשת רקע לסרטו של ז'אק טאטי מ–1953, שבה הציג לראשונה את דמותו הגמלונית של מסייה הולו (שאותו מגלם טאטי עצמו). הולו מגיע לעיירת נופש קטנה במכוניתו הזעירה, ומהרגע הראשון הוא גורם נזק. למרות שהוא לא מוציא מלה, אופן התבוננותו בסובב אותו יוצר את הפסיפס האנושי שבסרט. אין זו קומדיה של צחוק פרוע אלא של חיוך מתמשך שנענה להומור שופע טוב לב. חופשת הקיץ שימשה נושא בסרטים צרפתים רבים, כמו "קיץ" מ–1986, אחד מסרטיו הנפלאים של אריק רומר, שמציג את סיפורה של דלפין. שמו של הסרט במקור הוא "הקרן הירוקה", מושג הלקוח מספר של ז'ול ורן, וצריך לצפות בסרט כדי להבין מהו הקשר הקסום בין השניים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ