נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"ביקור התזמורת" מחזיק במספר המועמדויות הגדול ביותר לפרסי אופיר ("האוסקר הישראלי") לשנת 2007. סרטו של הבמאי ערן קולירין מועמד השנה ל-13 פרסים, ולמעשה מועמד לפרס בכל הקטגוריות המיועדות לסרטים עלילתיים.

במסיבת עיתונאים שקיימו היום (שלישי) בתל אביב ראשי האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה, הוכרז כי מול סרטו של קולירין יתמודדו על פרס הסרט הטוב ביותר "בופור" של יוסף סידר, "חופשת קיץ" של דוד וולך, "מדוזות" של שירה גפן ואתגר קרת, ו"נודל" של הבמאית איילת מנחמי. הזוכה בקטגוריה זו ייצג את ישראל בתחרות פרסי האוסקר האמריקאית.

שלושה סרטים - "מדוזות", "נודל" ו"בופור" - גרפו עשר מועמדויות כל אחד, ואילו הסרט שבולט בהעדרו מקטגוריות המרכזיות (הסרט, הבמאי והתסריט הטובים ביותר) הוא "הסודות" בבימוי אבי נשר, המועמד לשמונה פרסים.

על פרס הבמאי הטוב ביותר יתמודדו השנה יוסף סידר ("בופור"), ערן קולירין ("ביקור התזמורת"), אתגר קרת ושירה גפן ("מדוזות"), איילת מנחמי ("נודל") וצחי גראד ("תנועה מגונה").

על פרס התסריט הטוב ביותר יתמודדו רון לשם ויוסף סידר ("בופור"), ערן קולירין ("ביקור התזמורת"), דוד וולך ("חופשת קיץ"), שירה גפן ("מדוזות") ואיילת מנחמי ושמי זרחין ("נודל"). בקטגוריית השחקנית הטובה ביותר יתמודדו רונית אלקבץ ("ביקור התזמורת"), אניה בוקשטיין ("הסודות"), שרה אדלר ("מדוזות"), מילי אביטל ("נודל") וקרן מור ("תנועה מגונה"); על פרס השחקן הטוב ביותר יתמודדו אושרי כהן ("בופור"), ששון גבאי ("ביקור התזמורת"), לירון לבו ("זרים"), אסי דיין ("חופשת קיץ") וגל זייד ("תנועה מגונה").

בקטגוריית סרט התעודה הטוב ביותר מתחרים הסרטים "אמא חוזרת הביתה" של לימור פנחסוב וירון כפתורי, "החנויות של פעם" בבימוי יואב גורפינקל, "מלון 9 כוכבים" שביים עידו הר, "מרגל השמפניה" של הבמאי נדב שירמן ו"שלוש פעמים מגורשת", זוכה פסטיבל "דוקאביב" בבימויה של אבתיסאם מראענה.

באקדמיה שינו השנה את הליך בחירת הזוכים. 950 חבריה התבקשו לבחור בשלב ראשון את המועמדים לפרסים, מתוך 16 סרטים עלילתיים ו-53 תיעודיים שהשתתפו בתחרות. בשלב הבא יוקרנו שוב הסרטים המועמדים, ויתקיים סבב הצבעה נוסף שבו ייבחרו הזוכים בכל הקטגוריות.

טקס חלוקת פרסי אופיר ה-18 יתקיים ב-20 בספטמבר בתל אביב. כשבועיים לאחר מותו של המפיק איציק קול ("הלהקה", "מציצים"), הוכרז כי פרס על מפעל חיים יוענק לו בטקס. פרס הוקרה על הישגים מקצועים יוענק לתאורן הוותיק אברהם לייבמן ("העיט", "חולה אהבה משיכון ג'").

הקרנות פתוחות לקהל של הסרטים המתמודדים יתקיימו לפני הטקס בסינמטקים של תל אביב, חיפה, ירושלים ושדרות.

פרסי אופיר - המועמדים בכל הקטגוריות

הסרט העלילתי הטוב ביותר:

1. "בופור" - מפיקים: דוד מנדיל, דודי זילבר 2. "ביקור התזמורת" - מפיקים: אילון רצ'קובסקי, אהוד בלייברג, יוסי עוזרד, קובי גל-רדאי 3. "חופשת קיץ" - מפיק: אייל שיראי 4. "מדוזות" - מפיקים: אמיר הראל, איילת קייט, יעל פוגל 5. "נודל" - מפיקים: אסף אמיר, יואב רועה

הבמאי הטוב ביותר:

1. יוסף סידר - "בופור" 2. ערן קולירין - "ביקור התזמורת" 3. אתגר קרת, שירה גפן - "מדוזות" 4. איילת מנחמי - "נודל" 5. צחי גראד - "תנועה מגונה"

השחקן הראשי הטוב ביותר:

1. אושרי כהן - "בופור" 2. ששון גבאי - "ביקור התזמורת" 3. לירון לבו - "זרים" 4. אסי דיין - "חופשת קיץ" 5. גל זייד - "תנועה מגונה"

השחקנית הראשית הטובה ביותר:

1. רונית אלקבץ - "ביקור התזמורת" 2. אניה בוקשטיין - "הסודות" 3. שרה אדלר - "מדוזות" 4. מילי אביטל - "נודל" 5. קרן מור - "תנועה מגונה"

שחקן המשנה הטוב ביותר:

1. סאלח בכרי - "ביקור התזמורת" 2. אדיר מילר - "הסודות" 3. צחי גראד - "מדוזות" 4. יפתח קליין - "נודל" 5. אשר צרפתי - "תנועה מגונה"

שחקנית המשנה הטובה ביותר:

1. רינת מטטוב - "ביקור התזמורת" 2. נטע גרטי - "החוב" 3. מיכל שטמלר - "הסודות" 4. זהרירה חריפאי - "מדוזות" 5. ענת וקסמן - "נודל"

הצילום הטוב ביותר:

1. עופר ינוב - "בופור" 2. שי גולדמן - "ביקור התזמורת" 3. גיורא ביח - "החוב" 4. בועז יהונתן יעקב - "חופשת קיץ" 5. איציק פורטל - "נודל"

התסריט הטוב ביותר:

1. רון לשם, יוסף סידר - "בופור" 2. ערן קלירין - "ביקור התזמורת" 3. דוד וולך - "חופשת קיץ" 4. שירה גפן - "מדוזות" 5. איילת מנחמי, שמי זרחין - "נודל"

העריכה הטובה ביותר:

1. זוהר סלע - "בופור" 2. אריק להב-ליבוביץ' - "ביקור התזמורת" 3. יצחק צחייק - "הסודות" 4. סשה פרנקלין - "מדוזות" 5. עינת גלזר-זרחין - "נודל"

העיצוב האומנותי הטוב ביותר:

1. מיגל מרקין - "בופור" 2. איתן לוי - "ביקור התזמורת" 3. עידו דולב - "החוב" 4. יורם שייר - "הסודות" 5. אבי פחימה - "מדוזות"

עיצוב התלבושות הטוב ביותר:

1. מאיה מור - "בופור" 2. דורון אשכנזי - "ביקור התזמורת" 3. ענבל שוקי- "החוב" 4. ענבל שוקי, מישמיש עורי - "הסודות" 5. לי אלמביק - "מדוזות"

המלחין הטוב ביותר:

1. ישי אדר - "בופור" 2. חביב שחאדה חנא - "ביקור התזמורת" 3. דניאל סלומון - "הסודות" 4. חיים אילפמן - "נודל" 5. קרני פוסטל, דודוש קלמס - "תנועה מגונה"

הפסקול הטוב ביותר:

1. אשי מילוא, אלכס קלוד, ישראל דוד - "בופור" 2. איתי אלוהב, גיל תורן - "ביקור התזמורת" 3. דוד ליס, ישראל דוד - "הסודות" 4. גיל תורן, אביב אלדמע, אלי ירקוני, אשי מילוא - "מדוזות" 5. אשי מילוא, אביב אלדמע, ישראל דוד - "נודל" הסרט התיעודי הטוב ביותר:

1. "אמא חוזרת הביתה" - בימוי: לימור פנחסוב, מפיק: ירון כפתורי 2. "החנויות של פעם" - בימוי: יואב גורפינקל, מפיקים: יואב גורפינקל, מעין קרת, דוד גורפינקל 3. "מלון 9 כוכבים" - בימוי: עידו הר, מפיקות: עדנה קוברסקי, אלינור קוברסקי 4. "מרגל השמפניה" - בימוי: נדב שירמן, מפיקים: אילון רצ'קובסקי, קובי גל-רדאי, יוסי עוזרד 5. "שלוש פעמים מגורשת" - בימוי: אבתיסאם סאלח מראענה, מפיקות: ניצה גונן, תמנע גולדשטיין-חטב

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ