הערב ייערך טקס פרסי אופיר לקולנוע

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

טקס חלוקת פרסי אופיר יתקיים הערב באודיטוריום העירוני בחיפה, בהנחייתו של מוני מושונוב. הטקס ישודר בערוץ 2 החל מהשעה 22:30. הסרטים המתמודדים על פרס הסרט הטוב ביותר הם "הערת שוליים" של יוסף סידר - שהוא הסרט בעל מספר המועמדויות הגבוה ביותר לפרסים, "בוקר טוב אדון פידלמן" שביים יוסי מדמוני, "אחותי היפה" של מרקו כרמל, "השוטר" של נדב לפיד ו"אורחים לרגע" של מאיה קניג.

בתוך כך, המפיק איתן אבן מונה ליו"ר החדש של האקדמיה הישראלית לקולנוע ולטלוויזיה. כך הודיעה אתמול הנהלת האקדמיה. על המינוי הוחלט בישיבה שקיימה לפני כשבועיים הנהלת האקדמיה. הוחלט כי אבן, שהיה במשך שנים חבר בהנהלת האקדמיה, יחליף את המפיק מרק רוזנבאום, ששימש יו"ר האקדמיה במשך עשר שנים, מיד לאחר טקס חלוקת פרסי אופיר שיתקיים הערב.

בקרב קבוצת החברים שפועלים בחודשים האחרונים למען דמוקרטיזציה של האקדמיה לקולנוע, הביעו אמש אי שביעות רצון מהמינוי. "זו אותה גברת בשינוי אדרת", קבעו הקולנוענים שאול דישי ואבי בוחבוט במכתב שפרסמו בעקבות המינוי. "רק לאחרונה נשא המאבק פרי ונקבע כי בתוך כמה שבועות תתכנס אסיפת חברים כללית, ובכך יושבו לחברי האקדמיה זכויותיהם. מינויו של יו"ר חדש לאקדמיה רגע לפני האסיפה הכללית הדמוקרטית הראשונה זה עשור הוא לקוי מיסודו ולא לגיטימי".

בין הסרטים שהפיק אבן לאורך השנים, ניתן למנות את "רובה חוליות", "הקיץ של אביה", "עץ הדומים תפוס", "מרס תורכי", "מסוכנת", "הכוכבים של שלומי", "אביבה אהובתי", "הבוגד הקטן" ו"החוב". אבן גם היה מפיק שותף ברימייק האמריקאי של "החוב", שביים ג'ון מאדן בכיכובה של הלן מירן. הסרט עלה באחרונה לבתי הקולנוע בארה"ב, זכה להצלחה קופתית ועתיד בקרוב להגיע גם לישראל.

לצד הפקה וחברות בהנהלת האקדמיה, כיהן אבן לאורך השנים גם כיו"ר איגוד המפיקים והיה חבר בהנהלת קרן הקולנוע. במסיבת עיתונאים שקיימו ראשי האקדמיה בחודש שעבר הודה רוזנבאום כי אבן הוא המועמד המועדף עליו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ