סרטים חדשים 03.11.11

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

יומן הרום

סרט חדש בכיכובו של ג'וני דפ, המבוסס על ספרו האוטוביוגרפי של ידידו, הסופר והעיתונאי האנטר תומפסון ("פחד ותיעוב בלאס וגאס"), ששם קץ לחייו ב-2005. העלילה עוקבת אחר עיתונאי ניו יורקי שמואס בחיי העיר הסואנים ועובר לפורטו ריקו. שם הוא מתחיל לכתוב בעיתון מקומי כושל, ומאמץ לעצמו את אורח החיים רווי אדי הרום של האי. אבל כאשר הוא מתאהב בארוסתו היפהפייה של איש עסקים מפוקפק, המעוניין לנצל את משאביו הטבעיים של האי ולהפוך אותו לגן עדן לעשירים, העניינים מסתבכים והיושרה העיתונאית שלו עומדת למבחן. בימוי ותסריט: ברוס רובינסון.

The Rum Diary. ארה"ב 2011, 120 דקות

דרייב

הסרט שזיכה את ניקולאס וינדינג ראפן בפרס הבמאי המצטיין בפסטיבל קאן האחרון. הסרט, המבוסס על ספרו של ג'יימס סאליס באותו השם, הוא מותחן שבמרכזו ניצב נהג פעלולים בהוליווד (ריאן גוסלינג), המסתבך עם אנשי מאפיה בלוס אנג'לס, לאחר שהסכים לסייע לאסיר משוחרר, בן זוגה של שכנתו היפהפייה (קארי מאליגן).

Drive. ארה"ב 2011, 100 דקות

הרפתקאות טין טין

הסרט שמעריציו של הבמאי סטיבן ספילברג מחכים לו כבר זמן רב. סרט האנימציה הראשון של הבמאי ההוליוודי מבוסס על סדרת ספרי הקומיקס המצליחה של האמן הבלגי ארז'ה, בכיכובם של העיתונאי רב התושיה טין טין, כלבו הנאמן סנואי, וידידיהם, רב החובל הרגזן האדוק והבלשים התאומים תומסון ותומפסון. ספילברג, שרכש את הזכויות לסרט כבר ב-1983, מיד לאחר מותו של הרז'ה, חבר לפיטר ג'קסון שהסכים להפיק את הסרט, וביסס את העיבוד הקולנועי שלו על שלושה מתוך ספרי הסדרה. האנימציה נוצרה בטכניקה של לכידת תנועה, והסרט יופץ בבתי הקולנוע גם בגרסת תלת ממד (ראו גם עמ' 5-4).

The Adventures of Tintin. ארה"ב 2011, 107 דקות

תגובות