רותה קופפר

שתי משלחות מהוליווד - משלחת מפיקים ומשלחת שחקנים - מבקרות כעת בישראל וייפגשו היום עם הנשיא שמעון פרס. משלחת השחקנים תפגוש גם את ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר ששלשום התארחה אצל ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד.

משלחת השחקנים, בראשות השחקן טים דיילי, כוללת 21 שחקנים ובהם: פטרישה ארקט ("מדיום"), זוכה פרס האמי ג'ו פנטוליאנו ("הסופרנוס"), סטיבן ובר ("סטודיו 60", "אחים ואחיות"), אנדריאה בואן ("עקרות בית נואשות"), ריצ'ארד שיף ("הבית הלבן"), ג'יאנקרלו אספוסיטו ("שובר שורות"), רוב מורו ("החשיפה לצפון") ואחרים.

עם משלחת המפיקים מבקרות תסריטאיות ומנהלות אולפנים בכירות בתעשייה ההוליוודית, ובהן מרתה קאופמן, מיוצרי "חברים", ומנהלת חטיבת הבידור של רשת סי-בי-אס נינה טסלר. המשלחות מסיירות בישראל כאורחות הפדרציות היהודיות - שותפות תל אביב לוס אנג'לס והקואליציה היצירתית אייפאק. אמש כינסו השחקנים מסיבת עיתונאים שבה סיפרו על לוח הזמנים הצפוף שלהם שכלל בינתיים נסיעה לשדרות, ביקור ברמאללה, סיור במוזיאון יד ושם ובמרכז קליטה של עולים מאתיופיה. פטרישה ארקט סיפרה כי מטרת הנסיעה שלהם למזרח התיכון היתה "ללמוד על ניואנסים בקונפליקט הערבי-ישראלי". השחקן ריצ'ארד שיף הוסיף כי הם מתכוונים לחזור לארה"ב ולספר את כל מה שלמדו וחוו בישראל.

רוב מורו סיפר כי כשביקר אצל סלאם פיאד שמע ממנו מסרים של קרבה ושלום, אולם זמן קצר לאחר שיצאו מהפגישה נודע להם כי הפתח והחמאס חתמו על הסכם להקמת הממשלה: "הסמיכות בין האירועים וזה שהמצב כל כך נזיל, זה כנראה שורש העניין", אמר. חברי המשלחת גם הביעו את הפתעתם מהקרבה הגיאוגרפית בין רמאללה לירושלים ובין שדרות לעזה.

אנדריאה בואן, רוב מורו והארי המלין במלון דן, אתמולצילום: הדר כהן

סי-סי-אייץ' פאונדר ("אוואטר") היתה היחידה ממשלחת השחקנים שסיפרה כי חבריה מדרום אפריקה התנגדו לבואה לישראל, ואילו ריצ'ארד שיף שיצא מהמלון שבו התקיימה מסיבת העיתונאים היה נבוך ומבולבל נוכח הפגנת אחדים שהתקבצו מול המלון והחזיקו בשלטים שעליהם היה כתוב "התביישו לכם שחקני הוליווד", והביעו התנגדות למדיניות האפרטהייד הישראלית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ