פסטיבל הקולנוע הגאה נמצא בסכנת סגירה

זאת בשל תקנות חדשות של מועצת הקולנוע. "המועצה תמוטט את הפסטיבלים הנועזים יותר, שזקוקים יותר מכולם לתמיכה", אומר מנהל הפסטיבל

נירית אנדרמן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נירית אנדרמן

לאחר תקופה ממושכת שבה קבלו מנהלי פסטיבלי הקולנוע המרכזיים בישראל על כך שהתמיכה שהם מקבלים ממועצת הקולנוע הולכת ומצטמצמת, משום שתקציב התמיכה מתחלק בין עוד ועוד פסטיבלים שצצים בארץ, פרסמה מועצת הקולנוע טיוטה של קריטריונים חדשים לחלוקת התקציב.

ואולם, כעת מאיים מנהל פסטיבל הקולנוע הגאה TLVFest, יאיר הוכנר, כי בגלל מבחני התמיכה החדשים, מרחפת מעל הפסטיבל סכנת סגירה. במסמך שפרסמה מועצת הקולנוע מוצע כי התמיכה תינתן מעתה אך ורק לפסטיבלים המוגדרים גדולים או בינוניים - האחרונים בעלי תקציב של חצי מיליון שקל לפחות.

כיוון שתקציב TLVFest הוא 350 אלף שקל בלבד, אם יאושרו הקריטריונים החדשים, פסטיבל זה, כמו פסטיבלים קטנים אחרים, לא יוכר כפסטיבל הזכאי לתמיכה ממועצת הקולנוע.

"זה אבסורד שהמועצה תתמוך בפסטיבלים שבין כה וכה זוכים לתמיכה הרחבה ביותר ותמוטט את הנועזים יותר, שזקוקים יותר מכולם לתמיכה", אומר הוכנר.

"בעוד מנהלי פסטיבלים אחרים מרוויחים משכורות של חמש ספרות מדי חודש, הפסטיבל שלנו נעשה מתוך שליחות וברוב המקרים בהתנדבות". יצוין כי מועצת הקולנוע פרסמה את מסמך הטיוטה כדי שאנשי ענף הקולנוע יוכלו לבחון את מבחני התמיכה המוצעים ולהגיב עליהם, לפני שאלה יובאו לאישור.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ