שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

שלושה סרטי תעודה ישראליים - "שלטון החוק", "ג'יפסי דיווי" ו"חמש מצלמות שבורות" - התקבלו לתחרות הבינלאומית לקולנוע תיעודי, שתתקיים בפסטיבל סאנדנס הקרוב. הסרטים נבחרו להשתתף בתחרות היוקרתית מבין כ-10,000 סרטים שנשלחו ממדינות שונות.

פסטיבל סאנדנס, שייפתח ב-19 בינואר ביוטה ויימשך 11 יום, הוא פסטיבל הקולנוע העצמאי הגדול ביותר בארה"ב. "שלטון החוק", סרטם של הבמאי רענן אלכסנדרוביץ' והמפיק לירן עצמור, זכה בפרס הסרט התיעודי הטוב ביותר בפסטיבל ירושלים האחרון. הסרט, שמוקרן בימים אלה בסינמטקים, מביא את סיפורה של מערכת החוק והמשפט המופעלת על ידי ישראל בשטחים הכבושים מאז שנת 1967.

מאיר שמגר מתוך הסרט "שלטון החוק" של רענן אלכסנדרוביץ'

הסרט "ג'יפסי דיווי", שביימה רחל לאה ג'ונס והפיק פיליפ בלאיש, מגולל את סיפורו של אבי הבמאית, דיוויד ג'ונס, אמריקאי מאלבמה שחיפש אחר האושר, המציא את עצמו מחדש ונהפך לנגן פלמנקו צועני באנדלוסיה. הסרט מביא את סיפורו דרך עיניהם של חמש נשותיו וחמשת ילדיו. הסרט נוצר בתמיכת ערוץ 8 והקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה.

את "חמש מצלמות שבורות" ביימו במשותף הבמאי הישראלי גיא דוידי והצלם הפלסטיני עימאד בורנט. הסרט, שזכה השבוע בשני פרסים - ובהם פרס חבר השופטים בפסטיבל IDFA היוקרתי לסרטי תעודה - הוא יומן אישי של בורנט, תושב הכפר בילעין, שתיעד לאורך חמש שנים את משפחתו ואת המאבק שניהלו תושבי הכפר נגד הקמת גדר ההפרדה בתחומו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ