ערן ריקליס ישתף פעולה עם מפיק "נאום המלך"

במאי "הכלה הסורית" והמפיק הבריטי גארת אנווין שוקדים בימים אלה על גיוס כספים לקו-פרודוקציה הקולנועית הישראלית-בריטית "זייתון"

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

הבמאי הישראלי ערן ריקליס ("הכלה הסורית", "עץ לימון") והמפיק הבריטי גארת אנווין ("נאום המלך") שוקדים בימים אלה על גיוס כספים לקו-פרודוקציה הקולנועית הישראלית-בריטית "זייתון" - הסרט הראשון שיופק ככל הנראה בשיתוף פעולה בין שתי המדינות לאחר חתימתו של הסכם לשיתוף פעולה קולנועי ביניהן.

בפסטיבל חיפה האחרון השיקו נציגי ענף הקולנוע בשתי המדינות את ההסכם לשיתוף פעולה קולנועי שעליו חתמו באחרונה שרי החוץ של ישראל ובריטניה. אתמול התכנסו בלונדון בכירי תעשיות הקולנוע בשתי המדינות ודנו על האפשרויות השונות לשיתוף פעולה כזה. באירוע, שיזמה שגרירות ישראל בלונדון, השתתפו בין היתר שר התרבות הבריטי, מפיקים, מפיצים וראשי קרנות קולנוע בבריטניה.

הסרט "זייתון", שכבר נמצא לו מימון בריטי, עדיין לא קיבל מימון ישראלי ואולם נמצא כרגע בשלבי קריאה ומיון בקרן הקולנוע הישראלי. אם אחת מקרנות הקולנוע המקומיות אכן תחליט לתמוך בו, צפויים צילומיו להתקיים בשנה הבאה בישראל והוא יהפוך לשיתוף הפעולה הקולנועי הראשון בין המדינות בעקבות ההסכם. הסרט צפוי להצטלם בשפות עברית, ערבית ואנגלית ונמצא כעת בשלבי ליהוק.

את התסריט של "זייתון" כתב הפלסטיני נאדר ריזק ועלילתו מספרת על ברית בלתי אפשרית בין ילד פלסטיני, פליט בן עשר, לבין טייס קרב ישראלי שמטוסו הופל מעל שמי ביירות ב-1982. חוסר האמון הראשוני בין השניים מתחלף אט אט בידידות בעוד הם מטיילים לאורכה של לבנון שסועת הקרבות במסע לעבר מולדתם המשותפת.

ערן ריקליסצילום: אי–פי

אנווין, שהפיק את הסרט "נאום המלך" - זוכה פרס האוסקר האחרון לסרט הטוב ביותר - אמר אתמול למגזין הוליווד ריפורטר: "קו-פרודוקציות הן הפקות שלא פשוט להרים אותן, אבל ההסכם החדש מספק לנו מסגרת נהדרת לשיתוף פעולה שיוכל להפיח חיים בסיפור הנפלא הזה. אנו נרגשים מהאפשרות לעבוד עם יוצרים כה מוכשרים, ישראלים ופלסטינים".

"בגלל שהמצב בארץ באחרונה לא פשוט ולמפיקים קשה לגייס מימון מספיק לסרט, אנחנו חייבים להגדיל את השותפות שלנו עם מדינות שונות כדי להרחיב את מקורות המימון", אמר אתמול כתרי שחורי, מנכל קרן הקולנוע הישראלי, שנכח באירוע בלונדון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ