סינמטק ת"א ניסה למנוע מגברים כניסה להקרנה לנשים

צופה שהגיע לצפות בסרט של היוצרת החרדית רובין גרבוז, "הלב ששר", התבשר כי היא והשחקניות מבקשות שרק נשים יצפו בו

צפי סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צפי סער

סינמטק תל אביב מנסה למנוע מגברים לצפות בסרט "הלב ששר", של היוצרת החרדית רובין גרבוז. צופה שהגיע ביום ראשון השבוע לקנות כרטיס לסרט התבשר בקופות כי הסרט מיועד לנשים בלבד. בתכניית הסינמטק שיצאה בתחילת החודש נכתב במידע על הסרט כי "יוצרות הסרט, נשים ושחקנים חרדיות, אשר אינן יכולות על פי ההלכה, לשיר ולרקוד לפני גברים, מבקשות באדיבות שרק נשים ונערות יבואו להקרנה". אולם, כאמור, מתברר כי לא מדובר בבקשה בלבד וקופאי הסינמטק מנסים למנוע מגברים לקנות כרטיס להקרנה.

"הקופאית בישרה לי בתקיפות כי הסרט מיועד לנשים בלבד", מספר הד"ר יוסף אלגזי שהגיע השבוע להקרנה, "הייתי המום, רק כשהבעתי מחאה וזעם, ואנשים שעמדו ליד הקופות הקשיבו לחילופי הדברים, היא שינתה את דעתה והכריזה כי לא מדובר באיסור, אלא בבקשה". בסופו של דבר, זכה איפוא אלגזי להיכנס לאולם. "כשכבו האורות באולם, הוקרנה על המסך שקופית שבה צוין כי הסרט מיועד לנשים בלבד", הוא מוסיף. לדבריו, מלבדו נכחו באולם עוד שישה גברים ושאר הקהל הורכב מנשים.

"הלב ששר" הוא סרט מוזיקלי של הבמאית היהודיה דתיה רובין גרבוז, שעלילתו מתרחשת במחנה קיץ של נערות יהודיות בניו יורק בשנות ה-50. הוא הוקרן החודש בפסטיבל הקולנוע היהודי בירושלים, ובסינמטק תל אביב הוא מציג השבוע שלוש פעמים.

אלגזי, היסטוריון ופעיל שמאל ותיק, מציין כי גם בסרט אין שחקנים גברים. הוא סבור כי "לפני עשר שנים זה לא היה קורה, לא בישראל ולא בארצות הברית. גם שם יש תהליך של ריאקציה דתית, הן בקרב היהודים והן בקרב הנוצרים, שלא היה בעבר והוא הולך וגובר".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק שלכם

מנהל הסינמטק, אלון גרבוז, מסביר כי הנחה את עובדיו לומר למתעניינים כי מדובר בסרט לנשים בלבד, אך בכל זאת לאפשר למי שמתעקש לקנות אליו כרטיס. הוא מספר כי הסביר ליוצרת, שביקשה כי בסרט יצפו נשים בלבד, כי אינו יכול למנוע את כניסת הגברים והיא הבינה זאת. לדבריו, הבקשה מגברים שלא להיכנס לסרט אינה בעייתית "כי זה לא בכפייה אלא כבקשה. זה מראה שאנחנו סובלניים כלפי כולם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ