בכירה במכון סאנדנס מועמדת לתפקיד מנהלת סינמטק ופסטיבל ירושלים

נציגי הסינמטק מנהלים עם אליסיה וסטון משא ומתן. מאז פרישת ליה ון ליר מהתפקיד, סובלים הסינמטק ופסטיבל הסרטים מחוסר יציבות מתמשך בתחום

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

אליסיה וסטון, בכירה במכון סאנדנס האמריקאי, היא המועמדת המובילה לתפקיד מנהלת הסינמטק ופסטיבל הסרטים בירושלים. בימים אלה מנהלים נציגים מטעם הוועד המנהל של הסינמטק משא ומתן עם וסטון, בתקווה שבסופו היא תתייצב בישראל כדי לנהל את המוסד הירושלמי. מאז פרישתה של ליה ון ליר מניהול המוסד לפני כארבע שנים, סובלים הסינמטק ופסטיבל הסרטים מחוסר יציבות מתמשך בתחום הניהול.

בתעשיית הקולנוע המקומית יש המשמיעים ביקורת על מינויה האפשרי של וסטון לתפקיד מנהלת הסינמטק והפסטיבל. בין היתר, טוענים המתנגדים כי יש להעדיף מינוי של איש מקצוע ישראלי, כי וסטון זרה למנטליות הישראליות ואינה מנהלת מנוסה.

בוועד המנהל של הסינמטק הירושלמי, לעומת זאת, טוענים כי אף מועמד ישראלי לא עמד בדרישות התפקיד, ומציינים את הקשרים הבינלאומיים הענפים של וסטון.

מכון סאנדנס הוא ארגון ללא מטרות רווח, שהוקם על ידי רוברט רדפורד ב-1981 כדי לסייע בקידומם של יוצרים צעירים במקצועות הקולנוע השונים ברחבי העולם, ובין היתר מקיים את פסטיבל סאנדנס, שהוא הפסטיבל הגדול בארצות הברית לקולנוע עצמאי. וסטון עומדת בראש המחלקה הבינלאומית של תוכנית הפיצ'רים במכון, ובתוך כך שותפה בבחירת התסריטאים והבמאים המשתתפים ב"מעבדות סאנדנס" ובליווי שלהם לאורך העבודה על סרטיהם.

וסטון גם הובילה יוזמה של מכון סאנדנס במזרח התיכון, שבמסגרתה סייעה בהקמת תוכניות על פי המודל של מעבדות סאנדנס - בין היתר סדנאות תסריטאים בירדן ובתל אביב. לאורך השנים היא ביקרה פעמים רבות בישראל, למדה תקופה מסוימת באוניברסיטה העברית בירושלים, ואף ליוותה כמה קולנוענים ישראלים במעבדות של סאנדנס.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ