מאבק בין יזם ערבי לתאגיד מסחרי בסרטו החדש של יוסף פיצ'חדזה

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

מוני מושונוב, מנשה נוי, מכרם חורי וששון גבאי יככבו בסרט החדש "סוכריות" של הבמאי והתסריטאי יוסף פיצ'חדזה. צילומי הסרט יחלו בחודש הבא, יימשכו שמונה שבועות ויתקיימו בעיקר באזור ירושלים. צוות השחקנים הגדול של הסרט יכלול גם את שרה אדלר, שמואל וילוז'ני, עזרא כפרי והשחקן הצרפתי סטפאן פרייס ("5 כפול 2").

עלילת הסרט מספרת על סלאח, סוחר ויזם ערבי ישראלי, השואף להביא אושר לילדי המגזר הערבי באמצעות פתיחת רשת חדשה של חנויות ממתקים. "החברה", תאגיד ישראלי השולט בשוק הממתקים הישראלי, והעומד בראשה, קלאוזנר, נוטרים לסלאח על המהלך העסקי הקודם שלו - השתלטותו על שוק הקפה השחור המקומי והפקעתו מידי "החברה". קלאוזנר רואה ביוזמה העסקית החדשה של סלאח איום של ממש, לא רק במישור העסקי אלא גם במישור הפוליטי-תרבותי, עד כדי קריאת תיגר נגד הציונות עצמה. המאבק על השליטה בשוק הממתקים מידרדר עד מהרה לאלימות ברוטלית שסופה מרחץ דמים חסר תוחלת.

"בסרט הזה קיימות אותן התמות שמשכו אותי בסרטי הקודמים, ובמרכזן הסיזיפיות שבקיום האנושי", אומר פיצ'חדזה. "אני יודע שזה נשמע סרט פוליטי, אבל בסופו של דבר הוא עוסק בבעיות הקיומיות של האדם. הפוליטיקה כמובן קיימת כל הזמן ברקע, אבל זה סרט שהוא בעיקר אנושי ועוסק בעיקר ביחסים בין אנשים".

פיצ'חדזה ("לנגד עיניים מערביות", "בסמה מוצ'ו", "שנת אפס") כתב את התסריט יחד עם דב שטויר, והשניים מפיקים את הסרט יחד עם רן פרידברג. יצלם את הסרט הגרמני פרד קלמן, שצילם את שני סרטיו האחרונים של הבמאי ההונגרי הנודע בלה טאר ("האיש מלונדון", "הסוס מטורינו"). תקציב הסרט כשישה מיליון שקל והוא נעשה בתמיכת קרן יהושע רבינוביץ, המיזם לקולנוע ירושלים, יס וערוץ 10.

תגובות