סרטים חדשים 16.02.2012

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

פרידה

סרטו של הבמאי האיראני אשגאר פרחאדי, שזכה בגלובוס הזהב לסרט הזר הטוב ביותר ויתמודד בטקס האוסקר הקרוב מול "הערת שוליים" הישראלי על פרס הסרט הטוב ביותר בשפה זרה. תקציר העלילה: כאשר אשתו עוזבת אותו ומהגרת לארץ אחרת, בתקווה ששם תוכל להעניק לבתם המשותפת חיים טובים יותר, שוכר נאדר צעירה דתייה לטפל באביו הזקן והחולה. הוא לא יודע שהיא עובדת ללא היתר ונמצאת בשלבי הריון ראשוניים, ועד מהרה הוא נקלע לרשת סבוכה של שקרים, מניפולציות ועימותים, ונאלץ לצאת למסע מפרך בנבכי הבירוקרטיה המשפטית, הפסיכולוגיה האנושית והאמת המשפחתית שלו.

"Jodaeiye Nader az Simin". איראן 2011, 123 דקות

טעון הגנה

סרט אקשן בכיכובם של דנזל ואשינגטון וריאן ריינולדס. סוכן סי-איי-אי צעיר (ריינולדס) נשלח לשמור על בוגד מסוכן (ואשינגטון) ב"בית מוגן". אבל כאשר הבית הזה מותקף על ידי גורמים עוינים, נאלץ הסוכן הצעיר לסייע לעציר שלו להימלט. במסעם המשותף, אמות המוסר של הסוכן הצעיר עומדות למבחן והאידיאלים שלו עוברים טלטלה.

"Safe House". ארה"ב 2012, 115 דקות

בגידה כפולה

סרטו האחרון של סטיבן סודרברג. סוכנת חשאית יפה וקשוחה (ג'ינה קרנו) נשלחת על ידי המפעיל שלה (יואן מקגרגור) לבצע משימות שהממשל לא יכול לאשר. כשהיא נשלחת למשימה בדבלין, היא פוגשת סוכן בעל אופי שקט (מייקל פסבנדר), ונקלעת למלכוד שמאלץ אותה לגייס את כל כישוריה ולנצל את כל מיומנויותיה.

"Haywire". ארה"ב-אירלנד 2011, 93 דקות

תגובות