סרטים חדשים 01.03.2012

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

אודם

סרטו השני באורך מלא של הבמאי והתסריטאי יהונתן סגל ("קשר עיר"), שהוצג בבכורה בתחרות הרשמית בפסטיבל ברלין אשתקד. הגיבורות הן שתי חברות (נטלי עטיה וקלרה חורי), פלסטיניות שגדלו יחד בשטחים. כשבגרו, אחת מהן הקימה משפחה ועברה ללונדון. אך באחד הימים, כשחברתה הוותיקה נוקשת בהפתעה על דלת ביתה, שגרת יומה משתבשת. השתיים נזכרות בטראומה מעברן כשהיו נערות שהתגנבו דרך מחסום לירושלים כדי לצפות בסרט והסתבכו עם חיילים - ונאלצות להתמודד עם האמת החמקמקה. העלילה נעה בין העבר להווה, בין זיכרונות למציאות. זיו ויינר ומורן רוזנבלט מגלמות את השתיים בצעירותן. עטיה ורוזנבלט זכו בפרס המשחק בפסטיבל הקולנוע האחרון בירושלים. את הסרט הפיקו גיא אלון ויהונתן סגל, בתמיכת קרן הקולנוע הישראלית.

ישראל-בריטניה 2011, 90 דקות

קרוב להפליא ורועש להחריד

סרטו האחרון של הבמאי סטיבן דלדרי ("בילי אליוט", "השעות" ו"נער קריאה") היה אחד מתשעת הסרטים שהתמודדו ביום ראשון על פרס האוסקר לסרט הטוב ביותר. הסרט מבוסס על ספרו של ג'ונתן ספרן פויר באותו השם. במרכזו ילד בן 11 (תומאס הורן), ממציא חובב, פרנקופיל ופציפיסט, שאביו נהרג במגדלי התאומים ב-11 בספטמבר 2001.הילד יוצא למסע ברחבי ניו יורק, במסגרת חיפושים אחר מנעול שיתאים למפתח שאביו הותיר אחריו. במשך שיטוטיו הוא פוגש שורת טיפוסים. משחקים: טום הנקס, סנדרה בולוק, ג'ון גודמן, ויולה דייוויס ומקס פון סידוב, שהופעתו זיכתה אותו במועמדות לאוסקר לשחקן המשנה.

Incredibly Close & Extremely Loud. ארה"ב 2011, 129 דקות

חתול בצמרת

סרט אנימציה המבוסס על סדרת הטלוויזיה האמריקאית המצוירת המצליחה, שנוצרה בתחילת שנות ה-60. הפעם החתול וכנופייתו נאלצים להתמודד עם שני שוטרים במקביל - אויבם הוותיק השוטר דיבל ומפקד משטרה חדש ומתוחכם. השניים נחושים לסלק אחת ולתמיד את כנופיית החתולים מהסמטה שלהם, אבל מובן שהחתולים אינם מוכנים לוותר בקלות. במאי: אלברטו מאר. הסרט יוקרן בדיבוב לעברית.

Don Gato y su pandilla. מקסיקו-ארגנטינה 2011, 90 דקות

מקום לחלום עליו

עיתונאי הרפתקן (מאט דיימון) מלוס אנג'לס, המגדל את ילדיו לבדו, מחליט להתפטר מעבודתו ולעזוב את העיר, וקונה בית באזור כפרי. עד מהרה הוא מגלה שסביב ביתו החדש מתגוררים עשרות בעלי חיים, ומחליט להשקיע במקום כדי להפכו לגן חיות מסודר. עוד משחקת: סקרלט ג'והנסון. בימוי: קמרון קרואו ("ג'רי מגווייר").

We Bought a Zoo. ארה"ב 2011, 124 דקות

שטח פראי

סרט אקשן והרפתקאות בכיכובו של ליאם ניסן. מטוס של חברה לקידוח נפט מתרסק בשטח פראי באלסקה, וחברי צוות הקידוח שהיו על סיפונו - פצועים, חבולים ומוכי הלם - נאבקים לשרוד בתנאי האקלים הקשים. אם לא די בכך, הם נאלצים להתמודד גם עם להקת זאבים המשוטטת באזור ההתרסקות ומנסה לצוד את הפולשים הפצועים. ביים: ג'ו קרנאהאן.

The Grey. ארה"ב 2012, 117 דקות

תגובות