שיא של 31 מתמודדים על פרסי האקדמיה לקולנוע

בעקבות הגידול במספר הסרטים המופקים בארץ בשנים האחרונות, הוחלט לפצל לראשונה את הסרטים העלילתיים המתמודדים לשתי קטגוריות

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

מספר שיא של 31 סרטים עלילתיים ישראליים יתמודדו השנה בתחרות פרסי אופיר, של האקדמיה הישראלית לקולנוע. הסרטים יתמודדו על פרסים בקטגוריות שונות, ובהן הפרס לסרט הטוב ביותר, שהזוכה בו יישלח לייצג את ישראל בתחרות על פרס האוסקר לסרט הטוב ביותר בשפה זרה. בקטגוריית הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר יתמודדו השנה 38 סרטי תעודה.

בעקבות הגידול במספר הסרטים המופקים בארץ בשנים האחרונות, בין היתר בזכות טכנולוגיות חדשות המאפשרות הפקת סרטים בתקציבים נמוכים, הוחלט באקדמיה לקולנוע לפצל את הסרטים העלילתיים המתמודדים לשתי קטגוריות. מהשנה, יוכלו מפיקים של סרטים שתקציבם עד מיליון שקל, לבחור אם סרטם ישתתף בתחרות הרגילה או במסלול מיוחד שבאקדמיה מכנים אותו "סרטי פרינג'/ גרילה".

מבין הסרטים שיתמודדו במסלול החדש, הסרט שיזכה במרב הקולות בסיבוב ההצבעה הראשון (שבו נבחרים המועמדים הסופיים בכל קטגוריה), יצורף אוטומטית כמתמודד שישי לחמשת הסרטים שיתמודדו על פרס הסרט הטוב ביותר. מצביעי האקדמיה לא יידעו בזמן ההצבעה אילו סרטים נרשמו למסלול המיוחד. כך, מקווים באקדמיה, יגדלו סיכוייו של סרט דל תקציב להיבחר כסרט הטוב ביותר.

בין הסרטים שיתמודדו השנה: "ד"ר פומרנץ" של אסי דיין, "הסיפור של יוסי", בבימוי איתן פוקס, "למלא את החלל" של רמה בורשטיין, "לרדת מהעץ" של גור בנטביץ', "ג'ו+בל" של רוני קידר ו"רווקה פלוס", של דובר קוסאשווילי

יצוין כי גם בשנה שעברה פרסמה האקדמיה כי מספר שיא של 31 סרטים יתמודדו בתחרות פרסי אופיר. ואולם, העבודה על כמה מהסרטים לא הושלמה בזמן ולכן 26 סרטים בלבד השתתפו בתחרות. השנה טוענים באקדמיה כי בדקו עם מפיקי הסרטים את שלב ההפקה שבו נמצא כעת כל אחד מהסרטים, כדי למנוע את הישנות התופעה.

המועמדים הסופיים בקטגוריות השונות יוכרזו באוגוסט, וטקס חלוקת הפרסים יתקיים בספטמבר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ