סרטו של מני יעיש "המשגיחים" יוקרן בפסטיבל קאן

הסרט ישתתף בפסטיבל לצד 6 סרטים נוספים במסגרת "שבוע המבקרים", המיועד להעניק חשיפה ליוצרים בתחילת דרכם

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

"המשגיחים", סרטו של מני יעיש, יהיה אחד משבעת הסרטים שיוקרנו בפסטיבל קאן הקרוב במסגרת "שבוע המבקרים" - כך פירסמה הערב (שני) הנהלת הפסטיבל, שייפתח ב-16 במאי.

יעיש, בוגר בית הספר מנשר, ביים עד כה שני סרטים קצרים שזכו בפרסים בינלאומיים: "אליקו" (2007) ו"חנייה בדם" (2010).

הסרט "המשגיחים", שאת תסריטו כתב יעיש, מספר על חבורת צעירים "ברסלבים", חוזרים בתשובה, שמנסים לכפות באלימות את חוקי הדת על תושבי השכונה שבה הם מתגוררים בבת ים. בקרב החבורה נוצר קרע לאחר שהמנהיג מתאהב באחת מקורבנותיה. על צוות השחקנים נמנים רועי אסף (“עדות”, “כלת הים”), רותם זיסמן כהן, גל פרידמן ואיציק גולן. את הסרט הפיק מרק רוזנבאום בקופרודוקציה ישראלית-צרפתית וצילם שחק פז. לאחרונה נבחר "המשגיחים" להיות סרט הפתיחה של פסטיבל קולנוע דרום.

שבוע המבקרים הוא מסגרת המיועדת להעניק חשיפה לסרטים של יוצרים בתחילת דרכם מרחבי העולם. בכל שנה נבחרים למסגרת זו שבעה סרטים באורך מלא ושבעה סרטים קצרים. הפרס לסרט המצטיין מוענק על ידי נציגי התקשורת, שמוזמנים להצביע בתום כל אחת מההקרנות. פרס נוסף מוענק גם לתסריט המצטיין, ופרס שלישי נועד לסייע בהפצת הסרט הנבחר. סרטי הביכורים המוצגים ב"שבוע המבקרים" משתתפים גם בהתמודדות על פרס "מצלמת הזהב".

בשבוע שעבר פורסם כי הסרט "רסן" של אתי ציקו יתמודד בתחרות סרטי הסטודנטים של הפסטיבל. 15 המתמודדים בתחרות נבחרו מתוך יותר מ-1,700 סרטים שהוגשו מ-320 בתי ספר לקולנוע ברחבי העולם.

גם הסרט הקצר "חזרה" של שי לוי, בוגר בית הספר מנשר, נבחר להשתתף השנה במסגרת "שבוע המבקרים". סרט ישראלי נוסף, "חדר 514" של שרון בר זיו, יוקרן במסגרת הלא תחרותית ACID.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ