רני בלייר פורש מאיגוד הבמאים לטובת מפלגת אלדד יניב

הבמאי והתסריטאי יריב הורוביץ יחליף אותו בתפקידו כיו"ר האיגוד. בלייר: "כל פעילותי הפוליטית מטרתה להחזיר לתרבות הישראלית את כבודה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הבמאי והתסריטאי רני בלייר הודיע אתמול על סיום תפקידו כיו"ר איגוד הבמאים, לאחר כמעט חמש שנים בתפקיד. בכוונתו של בלייר להתמסר בחודשים הקרובים לפעילות פוליטית במסגרת "ארץ חדשה", התנועה שהקים באחרונה עם אלדד יניב. הבמאי והתסריטאי יריב הורוביץ (“רביעיית רן", “רוק בקסבה") יחליף אותו בתפקידו כיו"ר האיגוד.

“אני חושב שאחרי חמש שנים בתפקיד כזה צריך ללכת. חשוב שיהיה שינוי וריענון”, אמר אמש בלייר ל”הארץ”. "הגיע הזמן לעשות דברים יותר גדולים. אחרי שהבנתי איך התעשייה הזאת צריכה לעבוד, כל פעילותי הפוליטית מטרתה להחזיר לתרבות הישראלית את כבודה".

חמש השנים בראשות האיגוד היו חמש השנים הסוערות בחייו, כתב אמש בלייר בדף הפייסבוק שלו. “הן היו מכוננות ומעצבות, ובסיומן מצאתי את עצמי מחויב לתעשייה שממנה אני בא, לחברה שמסביבי ולתרבות הישראלית על כל ענפיה, מחויב לבצע שינוי אמיתי בתודעה הישראלית כלפי הרווחה, השוויון, חופש הביטוי והדמוקרטיה, מחויב בחיסול הפריפריה כמושג פוליטי וכמרחק פיסי חברתי ותרבותי", כתב בלייר.

הורוביץ אמר אתמול: "גופי השידור בישראל מגלגלים יחד מיליארדים, אבל רק אחוזים בודדים מכך חוזרים ליצירה. לא ייתכן שעם ומדינה שתמיד הובילו בנראטיב הסיפורי יפגרו כך מאחור".

עוד כתבות בנושא: אלדד יניב: בעתיד המאוד לא רחוק יכניסו אנשים לכלא על דברים שאני עשיתי | אלדד יניב עונה לשאלות של גולשי "הארץ"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ