תיאטרון י-ם הודיע כי לא יקרין את "ההתחלפות"

ועדה מטעם התיאטרון קבעה כי סרטו של ערן קולירין "אינו מתאים לרפרטואר". "אכן, חשוב לשמור על התושבים מפני האחר והמוזר", כתב הבמאי בתגובה

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

ועדה מטעם תיאטרון ירושלים קבעה כי "ההתחלפות", סרטו עטור השבחים של ערן קולירין, אינו מתאים להקרנה בתיאטרון. כך הודיעו אנשי התיאטרון לחברת ההפצה של הסרט, יום לפני צאתו לאקרנים בסוף השבוע, ולאחר פרסום מועדי ההקרנות בכלי התקשורת.

לטענת משה אדרי, מנכ"ל חברת "יונייטד קינג" המפיצה את הסרט, נציגה מטעם התיאטרון הודיעה לו ביום רביעי, יום אחד בלבד לפני יציאת הסרט לאקרנים, כי בעקבות צפייה בסרט הוחלט שלא להקרינו מאחר שהוא אינו מתאים לקהל של התיאטרון. במכתב זועם ששלח למנכ"לית התיאטרון, יפעת צחי קיראל, כתב אדרי כי "למרות בקשותינו, ולמרות שכבר פרסמנו בכל העיתונים את רשימת בתי הקולנוע הכוללת את התיאטרון, לא נענינו בחיוב. דבר כזה לא קרה לי מעולם, ואני בענף כבר כ-40 שנה", כתב.

צחי קיראל השיבה לאדרי כי צוות מטעם התיאטרון צופה בכל הסרטים, המופעים וההצגות שהתיאטרון מעלה, ומגבש החלטה לגבי בחירת הרפרטואר. לדבריה, העותק הגיע מאוחר "והצוות הרחב שצפה בו חשב באופן חד משמעי שהסרט לא מתאים (כמו שקרה לא פעם בעבר), למרות שמדובר בסרט ישראלי", כתבה. המנכ"לית הודתה כי נציגת התיאטרון שגתה כשאישרה את הפרסום בעיתונות לפני הצפייה בסרט.

"תודה על מכתבך, שמחתי ללמוד ממנו על צוות המומחים המורחב שראה את סרטי ומצא שאיננו ראוי להקרנה לקהלכם ואפילו לא לארבע הקרנות בודדות", השיב במאי הסרט, ערן קולירין, למנכ"לית התיאטרון. "אכן חשוב שמוסד ציבורי יעסיק צוות מומחים שכזה, ואני בטוח שחבריו כולם בעלי טעם דק ומשובח, המתגוררים בבתי אבן בעין כרם, שאור צהוב ורך נח בחדריהם. אני מרשה לעצמי להניח זאת, מפני שקשה להאמין שסתם אסופה דלה של פקידי תרבות ימנעו מקהלם סרט ישראלי, שהוא בין היחידים שהוקרנו במסגרת התחרות הרשמית בוונציה, שזכה בפרסים בינלאומיים ובארץ זכה לקונצנזוס ביקורתי. אכן, חשוב לשמור על תושבי י-ם מפני השונה, האחר והמוזר", כתב קולירין.

תגובת התיאטרון לא התקבלה עד למועד הדפסת העיתון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ