הבמאית התוניסאית שעוררה זעם בשל הגעתה לארץ: "הרעיון במהפכה הוא דיאלוג"

עצומה נשלחה לבמאית נאדיה אל פאני נגד ביקורה בישראל, שבמסגרתו יוקרן סרטה "חילוניות, אינשאללה" בפורום דת ודמוקרטיה של שגרירות צרפת

גלריה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גלריה

הבמאית התוניסאית נאדיה אל פאני עוררה ביקורת בארצה בעקבות הגעתה להקרנה בישראל של סרטה "חילוניות אינשאללה". אל פאני אמורה להגיע לארץ ביום שלישי במסגרת פורום דת ודמוקרטיה של שגרירות צרפת בשיתוף עם המכון הצרפתי ו"הארץ". עצומה שנשלחה לאל פאני קראה לה לבטל את הגעתה, וכך גם מאמרים שפורסמו נגדה בעיתוני סוף השבוע במדינה.

בשיחה עם מארגני הפורום סיפרה אל פאני כי הטענות שהופנו כלפיה היו שיש בביקורה סממן של נורמליזציה תרבותית עם ישראל. "לא בשביל זה עשינו מהפכה, כדי להסתגר שוב מאחורי דעות קדומות", היא אומרת, "הרעיון במהפכה הוא לאפשר דיאלוג. מאז ומתמיד תמכתי במצוקת הפלסטינים ואני נוסעת לישראל משום שאני יודעת שיש שם אנשים בני דיאלוג".

אל פאני הוסיפה כי תחילה חשבה בטל את הגעתה משום "שהתגובות היו מאד אלימות ותוקפניות. אבל אז אמרתי לעצמי שלא אכנע ואגיע בלב שלם. אני רגילה לעורר אנטגוניזם".

נאדיה אל פאני. "רגילה לעורר אנטגוניזם"

"הנוכחות של אל פאני חשובה בפורום", אמר יועץ התרבות בשגרירות צרפת, אוליבייה רובינשטיין, והוסיף כי "החלטתה להגיע למרות הביקורת מפגינה אומץ".

בין המשתתפים בכנס, שייערך בין התאריכים 7-5 ביוני, נמצאים חסן שאלגומי, נשיא ועידת האימאמים בצרפת שנמצא תחת אבטחה מאז חוק הבורקה שבו תמך, הפילוסופים אלן פינקלקראוט, פסקל ברוקנר ורפאל אנטהובן, הסוציולוגית והסופרת קרולין פרוסט והעיתונאים מארי דרוקר וסלימן זגידור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ