נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"על הרחבה", סרט מוסיקלי דל תקציב המציע אלטרנטיבה למיוזיקלס ההוליוודיים הנוצצים והתקבל באהדה בכמה פסטיבלי קולנוע בינלאומיים, בהם אלה של ברלין וטורונטו, יפתח במוצאי שבת באמפי וואהל שבפארק הירקון את אירועי TLVFest, הפסטיבל הבינלאומי השביעי לקולנוע גאה.

סרט מעניין נוסף שיוצג בפסטיבל הוא יצירה הנעה על הגבול שבין סרט תיעודי ליצירת וידיאו: "Turning", סרטו של הקולנוען ואמן הווידיאו צ'רלס אטלס, שנבחר לנעול את הפסטיבל השנה. הסרט מבוסס על מופע מולטימדיה באותו שם של "אנתוני והג'ונסונס", שהועלה בערים שונות באירופה והציג לצד יצירותיו המוסיקליות של ההרכב קבוצה של נשים שעלו על הבמה ודמויותיהן הוקרנו על מסכי וידיאו ענקיים. בסרט חושפות הנשים הללו, בנות מגדרים שונים שנאלצו להילחם על מקומן בחברה, את סיפורי חייהן המרתקים.

כן יוצג הסרט "3", שביים טום טיקוור ("ראן לולה ראן"). עלילת הסרט, שהשתתף בתחרות הרשמית של פסטיבל ונציה ב2010, עוקבת אחר גבר ביסקסואל המנהל רומן בו זמנית עם גבר ואשה אך אינו יודע שהם זוג נשוי הבוגד זה בזה. סרט נוסף, שזיכה את הבמאי מרק ג'קסון בפרס תגלית השנה בטקס פרסי הקולנוע העצמאי האמריקאי, הוא "ללא", העוקב אחר צעירה שנזכרת במותה של בת זוגה בעת שהיא מטפלת בקשיש חולה.

בחזית הישראלית, הפסטיבל יציג השנה חמישה סרטים באורך מלא, בהם שני סרטים עלילתיים: "יותר אטי מלב" של ינאי גוז ויוני זיכהולץ, על סופרת צעירה שמחפשת גיבור לספרה ונתקלת באמן גרפיטי רומנטיקן, ו"Air Time" של ריקרדו רויסטשר, על צעיר שכאשר אחותו באה לבקרו, מעדיף להשליך אותה על חברו. שני סרטי תעודה ישראליים שיוקרנו הם "יורופלאש" של רועי עברון ודניאלה איזנמן, על קבוצת חברים שמופיעה מדי שבוע במועדון גייז עם להיטי אירויזיון, ו"Home is You" של איה ויעל שוויד, על התמודדותן של זוג היוצרות עם הוריה השמרנים של אחת מהן. כמו כן יוצג "in a Day Gay", פסיפס של סרטונים שצולמו על ידי חברי הקהילה הגאה שנערכו יחד ומתארים את ההתרחשויות במשך יום אחד: 11.11.11.

מחווה ליהונתן סגל תכלול את הקרנת שני סרטיו, "קשר עיר" ו"אודם", ואות הוקרה יוענק השנה לבמאי איתן פוקס, "על פועלו לאורך השנים ועל התרומה של יצירתו לשינוי החברתי בישראל". במסגרת זו יוקרנו שניים מסרטיו ­ "יוסי וג'אגר" מ2002 וסרט ההמשך שלו, "הסיפור של יוסי", שיצא באחרונה.

הפסטיבל יימשך עד 16 בחודש, יתקיים כתמיד בסינמטק תל אביב, ויוקרנו בו 64 סרטים באורך מלא ו88 סרטים קצרים. לראשונה יוקרנו השנה חלק מהסרטים גם בסינמטק ראש פינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ