סרט תיעודי שנוי במחלוקת על נסיבות מותה של הנסיכה דיאנה לא יוקרן בארה"ב

איתמר זהר
איתמר זהר
איתמר זהר
איתמר זהר

סרט תיעודי שנוי במחלוקת על נסיבות מותה של הנסיכה דיאנה לא יוקרן בארצות הברית, בשל חשש המפיצים מסיבוכים בתביעות משפטיות. הסרט, "Killing Unlawful", בבימויו של הקומיקאי והבמאי הבריטי קית אלן, הוקרן לראשונה בשנה שעברה בפסטיבל קאן. הוא כולל בין השאר תמונה שבה נראית הנסיכה פצועה קשה מאוד במכונית המרצדס שהיתה מעורבת בתאונה שגרמה למותה בפאריס ב 1997, ולא פורסמה מעולם בבריטניה.

הסרט לא הוקרן עד כה בבריטניה משום שאלן סירב לקצץ חלקים ניכרים ממנו, על פי דרישת פרקליטיו. הוא קיווה כי המפיצים האמריקאים ירצו להקרין את הסרט לקראת חודש ספטמבר הקרוב, שבו יצוינו 15 שנים למותה של הנסיכה. עם זאת, גם בארצות הברית העדיפו המפיצים להימנע מתביעות משפטיות אפשריות.

את הסרט, שאורכו 90 דקות, מימן המיליארדר מוחמד אל-פאייד, אביו של דודי אל-פאייד שנהרג בתאונה עם הנסיכה דיאנה. עם זאת, נציגיו של האיש שהיה בעליו של בית הכלבו
"הרודס" אמרו בשנה שעברה כי לא ידעו שהתצלום השנוי במחלוקת ייכלל בסרט המדובר.

לדבריו של אלן, הוא פנה לגופי תקשורת בריטיים ובהם הבי-בי-סי, כדי שיעזרו לו במימון הסרט התיעודי על חקירת מותה של הנסיכה דיאנה, אבל נענה בשלילה.

בימים אלה מצולם סרט עלילתי על הנסיכה דיאנה, "Caught in Flight", בבימויו של אוליבר הירשביגל ("הנפילה") ובכיכובה של נעמי ווטס. הסרט מתאר את הרומן בין הנסיכה דיאנה למנתח הלב הסאנת חאן, והוא יעלה לאקרנים ב 2013.


תגיות:

תגובות