"השוטר" ו"ההתחלפות" יתמודדו על מועמדות לפרסי האקדמיה האירופית

שני הסרטים נבחרו על ידי ועדה מטעם האקדמיה האירופית. סרטו של לפיד, השוטר" יוכל להתמודד השנה גם בקטגוריית פרס תגלית השנה

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

הסרטים "השוטר" של נדב לפיד ו"ההתחלפות" של ערן קולירין יתמודדו השנה על מועמדות בפרסי האקדמיה האירופית לקולנוע, המקבילה לפרסי האוסקר האמריקאיים. שני הסרטים נבחרו על ידי ועדה מטעם האקדמיה האירופית ויופיעו ברשימת הסרטים שמתוכה יתבקשו חברי האקדמיה לבחור את המועמדים בקטגוריות השונות.

סרטו של לפיד יוכל להתמודד השנה גם בקטגוריית פרס האקדמיה האירופית לתגלית השנה, המוענק לבמאים שיצרו את סרטם הראשון. ב-2007 זכה קולירין בקטגוריה הזו על סרטו "ביקור התזמורת".

"השוטר", שהפיק איתי תמיר, הוצג עד כה ביותר מ-100 פסטיבלים, וזכה בפרסים שונים. בין היתר קטף את הפרס השני בחשיבותו בפסטיבל לוקרנו ואת פרסי הצילום והתסריט בפסטיבל ירושלים. העלילה מספרת על שוטר ימ"מ מצ'ואיסט וקשוח, שחייו מצטלבים עם אלה של קבוצת צעירים רדיקלית, המחליטה להבעיר מחאה חברתית אלימה. בחודשים הקרובים ייצא הסרט להקרנות בבתי קולנוע בארצות הברית.

"ההתחלפות", סרטו השני של קולירין שהפיקה חברת יולי אוגוסט, מספר על אדם השב לביתו באחד הימים בשעה לא צפויה, ועקב כך בוחן את חייו מחדש. הסרט, שהתמודד בתחרות הרשמית של פסטיבל ונציה בשנה שעברה,יצא לאקרנים בצרפת בסוף השבוע שעבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ