מנהלי פסטיבלים אירופיים ללבנת: להמשיך המימון ל-TLVFest

המנהלים פנו לשרת התרבות בשל האיום המרחף כיום על המשך קיום האירוע: "הפסטיבל הממלא תפקיד חשוב בלוח השנה התרבותי ההומו לסבי"

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

קבוצה של מנהלי פסטיבלי קולנוע אירופיים המוקדשים לקולנו הומו לסבי, שיגרו בימים האחרונים מכתב לשרת התרבות והספורט, לימור לבנת, ובו הם קוראים לה לפעול להמשך המימון הציבורי ל TLVFes, פסטיבל הקולנוע ההומו לסבי התל אביבי. המכתב נכתב לאור האיום המרחף כיום על המשך קיומו של הפסטיבל התל אביבי, בעקבות שינוי שמועצת הקולנוע מציעה להכניס במסמך הקובע את התנאים לתמיכה במוסדות בתחום הקולוע. לפי השינוי המוצע, אך ורק פסטיבלי קולנוע שתקציבם גבוה מ-500 אלף שקל יזכו לתמיכה ציבורית במסגרת חוק הקולנוע.

"נחרדנו ללמוד שחוקי המימון מאימים על קיומו של פסטיבל הממלא תפקיד חשוב בלוח השנה התרבותי ההומו לסבי", כותבים לשרת התרבות מנהלי 14 פסטיבלי סרטים הומו לסביים באירופה, בין היתר במדריד, בריסל, קופנהאגן, מילאנו, אמסטרדם, פראג, לונדון והמבורג. "רבים מאיתנו הופתעו כאשר יאיר הוכנר, שאותו היכרנו כיוצר קולנוע, החליט לייסד פסטיבל קולנוע הומו לסבי בתל אביב. אבל זמן לא רב לאחר מכן, כבר התרשמנו מאיכותו של האירוע וחשיבותו בלוח השנה של פסטיבלי הקולנוע ההומו לסבייים ברחבי העולם. בתוך שבע שנים בלבד, TLVFest לא רק נהפך לאחד מהפסטיבלים החשובים והמוערכים בישראל, אלא גם זכה לתהודה משמעותית באירופה ומחוצה לה”.

מנהלי הפסטיבלים האירופיים מציינים עוד במכתבם כי "אחד התפקידים החשובים שהפסטיבל הזה ממלא הוא תמיכה ביוצרי קולנוע ישראליים – באמצעות תחרות הסרטים הקצרים שהוא עורך, אירוע הפיצ'ינג והדגש על תכנים ישראליים בתוכנית שלו”. הם מציינים, כי פסטיבל כזה אינו יכול להסתמך על מימון שיגיע מחסויות מסחריות. "הקהילה ההומו לסבית זקוקה ליותר מאשר מועדוני לילה. מגיעים לה גם אירועי תרבות בעלי חשיבות, המספקים תמיכה ישירה לאמנים שלה. אם ישראל רוצה שימשיכו לראותה כמדינה המעודדת שונות ותומכת בקיומה של קהילה הומו לסבית פלורליסטית, מועצת הקולנוע חייבת לתמוך בפסטיבל הזה”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ