ארגוני היוצרים קוראים לחברים במועצת הקולנוע להצטרף למאבקם ביו"ר המועצה

דורשים לקיים דיון פתוח על "מסמך הקריטריונים", בניגוד להוראת דוד אלכסנדר

נירית אנדרמן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נירית אנדרמן

ארגוני היוצרים ניסו אתמול לעקוף את סמכותו של יו"ר מועצת הקולנוע, דוד אלכסנדר, ופנו ישירות לחברי המועצה בבקשה שיתייצבו לצדם במאבק שהם מנהלים נגד היו"ר. במכתב ששלחו לחברי המועצה קוראים להם היוצרים להיפגש עמם בהקדם בניגוד להוראת היו"ר, כדי לקיים דיון פתוח על "מסמך הקריטריונים" ולדרוש בדיקה של טענות שעלו באחרונה לניגודי אינטרסים בקרב חברי המועצה. "אנו קוראים לכם להתנער בפומבי מהאופן המקומם שבו בחר היו"ר להציג מצג שווא של שיח ולנהל שימוע שנראה על פני הדברים לצורך הפרוטוקול בלבד עם כל הגורמים הנתמכים", כתבו היוצרים.

המכתב הוא שלב נוסף במאבק הממושך שמנהלים היוצרים בשבועות האחרונים נגד ניסיונו של יו"ר המועצה להביא לאישורו המהיר של "מסמך הקריטריונים" החדש, כך שחלוקת תקציב הקולנוע 2013 תוכל להיעשות כבר על פי מבחני התמיכה החדשים שמציעה המועצה.

בשבועות האחרונים נאבקו היוצרים כדי לקבל ארכה למועד שבו יוכלו להגיש את הערותיהם והשגותיהם בנוגע לתיקונים המוצעים. בתום מאבק ממושך נענה אלכסנדר לבקשתם והעניק להם ארכה עד לאחר חגי תשרי להגשת הערותיהם. עם זאת, הוא דרש מהם להגיש את הערותיהם בכתב בלבד, ולא התיר להם להיפגש בעניין זה עם חברי המועצה.

היוצרים כתבו לחברי המועצה: "אנחנו בטוחים שהגעתם למועצת הקולנוע מתוך רצון טוב ועניין אמיתי לתרום מזמנכם וכישוריכם למען המשך קידומו של הקולנוע הישראלי ועל כך תבורכו. ברור הדבר שלא התנדבתם למשימה על מנת לשמש חותמת גומי על טיוטת קריריונים כמו זאת שפורסמה. אנו קוראים לכם לדחות על הסף את דרישת היו"ר להימנע מכל קשר עם נציגי היוצרים ולהיפגש עמנו בהקדם האפשרי. אנו קוראים לכם לצאת בקריאה גלויה יחד עמנו, לעצור את התהליך העקום והמעוות המלווה את הדיונים על הקריטריונים, ולפתוח מחדש את הדיון לשיח אמיתי וכנה עם נציגי היוצרים בישראל".

אלכסנדר מסר בתגובה: "המועצה תקיים אחרי ראש השנה ישיבה שלא מן המניין למרות פציעתי, על מנת לדון בכל הסוגיות הנוגעות לשיח עם עולם הקולנוע בעניין תיקון הקריטריונים, לרבות משאלות היוצרים להיפגש".

דוד אלכסנדר. ישיבה מיוחדתצילום: דרור ארצי / ג'יני

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ