צילומי "הבן של אלוהים" הסתיימו ביוון ועברו לישראל

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"הבן של אלוהים", סרטם של גיא נתיב וארז תדמור, השלים בשבוע שעבר את מרבית צילומי החוץ שלו, שהתקיימו בסנטוריני ובסלוניקי שביוון, ובימים אלה מעביר את צילומיו לישראל, כאן הם יימשכו שבועיים. בסרט מככבים מכרם חורי, זוהר שטראוס והשחקנית היווניה-צרפתיה אריאנה לאבד.

העלילה מספרת על אברהם קופינס (חורי), ניצול שואה יווני בן 76 שגר בישראל, שנשלח להשתתף בטקס ערים תאומות ביוון ומחליט לחפש את האיש היווני שהציל את חייו לפני 65 שנה. למסע החיפושים מצטרף במפתיע בנו, יהודה קופינס (זוהר שטראוס), ראפר חב"דניק שחזר בתשובה לפני עשר שנים, והצטרפותו נעשית בהמלצת הרב במטרה להתפייס עם האב. ואולם, המסע המשותף פותח פצעים ישנים, מעמת את האב עם יוון המרוסקת על סף קריסה כלכלית ומעמת את השניים זה עם זה.

יחד עם נתיב ותדמור כתב את התסריט שרון מימון, המפיקים הם שמי שיינפלד ועמיקם מנלזון, והצלם ¬ בנג'י כהן. בעבר לוהק לתפקיד הראשי בסרט חיים טופול, ואולם בסופו של דבר הוחלט להציב במקומו את חורי. נתיב ותדמור כבר שיתפו פעולה בעבר, בבימוי וכתיבה של שני סרטים קצרים, "אופסייד" ו"זרים", וביימו יחד גם את הסרט "זרים" באורך מלא (באחרונה נמכרו הזכויות עליו לאולפני פארמונט האמריקאיים, המעוניינים ליצור לו רימייק).


תגובות