ציון לשבח לדנה גולדברג על סרטה "אליס" בפסטיבל סרטי הנשים ברחובות

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הבמאית דנה גולדברג זכתה שלשום בציון לשבח על סרטה "אליס" בתחרות הבינלאומית של פסטיבל סרטי הנשים ברחובות. שופטות התחרות ציינו כי הפרס הוענק לה בזכות "בימוי כן, בטוח בעצמו ורגיש לניואנסים". "אליס" מספר על אשה הישנה בימים ועובדת בלילות, בפנימייה שיקומית לבנות. היא סובלת משחיקה ומקהות רגשית, מפגינה ריחוק כלפי בן זוגה ובנה, ומוצאת תשוקה רק ברומן סודי שהיא מנהלת במקום עבודתה. בפסטיבל ירושלים השנה זכה הסרט בשלושה פרסים: פרס התסריט, פרס השחקנית לאילנית בן יעקב וציון לשבח לסרט עלילתי.

הפרס על בימוי הסרט העלילתי הטוב ביותר בפסטיבל סרטי הנשים, בסך 25,000 שקלים, הוענק לבמאית אן הוי מהונג קונג על סרטה "חיים פשוטים".

מתוך הסרט "אליס"

פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר, בסך 10,000 שקלים, הוענק ל"ג'יפסי דייווי", בבימויה של רחל לאה ג'ונס. בסרט משרטטת הבמאית פורטרט של אביה, נגן פלמנקו, דרך ראיונות עם חמש נשותיו וחמשת ילדיו. השופטות קבעו כי היוצרת "מצליחה לשרטט פורטרט של אב כאדם שנוא ואהוב בו זמנית. פורטרט מורכב זה נבנה אט אט בצורה בלתי צפויה, ויחד עם הבמאית הצופה מגלה פרטים מרתקים על דמותו השנויה במחלוקת".

פרס היוצרת המבטיחה, בסך 6,000 שקל, הוענק לאורית פוקס, על סרטה הקצר "קרב עיניים". הסרט מספר על במאית המחפשת שחקן ושחקנית שיגלמו דמויות בסצינה אלימה בסרט שכתבה, וברגע של משבר בוחרת לשחק את התפקיד הנשי בעצמה. "סרט עוצמתי ומטלטל זה עושה שימוש קולנועי אינטליגנטי בחציית גבולות ז'אנריים על מנת לחזק את הדיון התיאורטי שהוא מעלה דרך הסיפור שהוא מבקש לספר", כתבו השופטות.

פרס ליוצרת הסרט העלילתי הקצר, בסך 16,000 שקל, הוענק לרוני ששון אנג'ל על סרטה "לאן שאת נוסעת". "הסרט מצליח להגשים את ההבטחה של תסריט מבריק ל'סרט דרך' נטול קלישאות, הבימוי והליהוק בו מדויקים משוט הפתיחה היפהפה ועד סופו", כתבו השופטות. ואילו ציון לשבח הוענק לסרט "בפה פעור ואזניים עצומות" שביימה אם-לי נוי.

בתחרות הישראלית שפטו הסופרת והבמאית ההולנדית תריס אנה, ד"ר יעל מונק והבמאית והעורכת נואית גבע. בתחרות הבינלאומית שפטו הבמאית ומנהלת פסטיבל סרטי הנשים בסידני שבאוסטרליה תמרה פופר, העורכת ג'ואל אלקסיס ונילי המאירי, ממקימות תעשיית הקולנוע בישראל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ