נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

המועצה לביקורת סרטים קבעה באחרונה כי הצפייה בסרט "לא בתל אביב", שכתב נוני גפן, תוגבל מגיל 16 ומעלה. הסרט הוא קומדיה פרועה אך מסוגננת, שהוקרנה בבכורה בפסטיבל קולנוע דרום האחרון וזכתה שם בפרס הסרט הטוב ביותר בתחרות הסרטים העצמאיים. לאחר מכן קיבל הסרט את פרס "נמר הכסף" בפסטיבל לוקרנו.

"צר לי שההנאה מהסרט נמנעת מילדים במדינה, במיוחד בזמנים כאלו שבהם אנו לוקחים את עצמנו כל כך ברצינות", אמר אתמול מפיק הסרט, איתי תמיר, בתגובה להחלטת המועצה. "'לא בתל אביב' הוא סרט מצחיק הגורם הנאה לצופים בו. כולי תקווה שהמועצה תשכיל לבחון את החלטתה שנית ולשנותה. אחרי הכל אנו חיים עדיין במדינה חופשית".

מתוך "לא בתל אביב"

גפן, שכתב, ביים וגם משחק בתפקיד הראשי, אומר כי "הסרט מוקרן בפסטיבלים רבים בעולם וכמעט שאין בו עירום או אלימות. זו קומדיה אנרכיסטית והזויה שאין בה סצינות קשות. כמעט שאין אלימות בסרט, והכל נעשה בו בצורה מרומזת ועם קריצה".

לעומת זאת, יו"ר המועצה לביקורת סרטים, עו"ד ניסים אבולוף, הסביר אתמול כי ההחלטה התקבלה בוועדת משנה של המועצה. "השיקולים היו פשוטים", לדבריו. "זה סרט אלים מאוד והשפה בו גסה מאוד, ולכן החלטנו להגביל את הצפייה בו מגיל 16. אנחנו מחמירים יותר בכל הקשור לאלימות".

עלילת "לא בתל אביב", שאמור לצאת לבתי הקולנוע ב 13 בדצמבר, מספרת על מורה צעיר (גפן) המפוטר מעבודתו עקב קיצוצים, ובתגובה חוטף את אחת מתלמידותיו (יערה פלציג). זו, לאחר מחאה ראשונית, מתאהבת בחוטף המוזר, ומסייעת לו לכבוש את לבה של אהובת נעוריו (רומי אבולעפיה).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ