"רוק בקסבה" של יריב הורוביץ לפסטיבל ברלין

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירית אנדרמן

"רוק בקסבה", סרטו הראשון באורך מלא של יריב הורוביץ, יוקרן במסגרת "פנורמה" בפסטיבל ברלין הקרוב שייפתח ב7 בפברואר. זו מסגרת לא תחרותית, המוקדשת להצגת סרטים עצמאיים ואמנותיים העוסקים בנושאים מעוררי מחלוקת או עשויים בסגנון קולנועי יוצא דופן. הסרט, שהוקרן בבכורה בפסטיבל ירושלים השנה, מביא את סיפורה של מחלקה של חיילי צה"ל המשרתים בעזה בימי האינתיפאדה הראשונה.

את התסריט כתב הורוביץ יחד עם גיא מאירסון, ועלילת הסרט מתרחשת ב1989. מחלקה של חיילי צה"ל מוצבת על גגו של בית מגורים בלב עזה, כדי לשלוט בשטח וללכוד את האחראים לרצח אחד מחיילי המחלקה. החיילים מנסים להתנהל מול האוכלוסייה העוינת ומול המשפחה שעל גג ביתה הם מוצבים, ונקלעים לתסבוכת מוסרית מטלטלת.

מתוך "רוק בקסבה"צילום: יוני המנחם

צילם את הסרט אמנון זלאיט, ומככבים בו יון תומרקין, אנחל בונני, הנרי דוד, רועי ניק, לביא זיטנר, יותם ישי, יפתח רווה ואחרים. "רוק בקסבה" הוא קו-פרודוקציה ישראלית-צרפתית, שהפיקו משה אדרי, ליאון אדרי ומיכאל שרפשטיין, בתמיכת קרן רבינוביץ וערוץ 10.

הורוביץ ביים בעבר סדרות טלוויזיה (בין השאר "רביעיית רן" ו"החרצופים"), סרטי תעודה ("האינתיפאדה שאחרי" ו"הילדים מהכיתה שלי"), פרסומות וקליפים. זה כמה חודשים הוא משמש כיו"ר איגוד הבמאים בישראל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ