סרטים ישראליים מככבים בסיכומי השנה בארה"ב

"הערת שוליים" ושני סרטי התעודה "שומרי הסף" ו"שלטון החוק" נכללו ברשימות הסרטים הטובים ביותר שפירסמו שלושה ממבקרי הקולנוע של ה"ניו יורק טיימס" וה"לוס אנג'לס טיימס"

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

סרטים ישראליים מככבים בסיכומי השנה בקולנוע המתפרסמים בימים אלה בעיתוני ארצות הברית. "הערת שוליים", סרטו של יוסף סידר שהיה מועמד לאוסקר לסרט הזר הטוב ביותר, וכן שני סרטי התעודה "שומרי הסף" של דרור מורה ו"שלטון החוק" של רענן אלכסנדרוביץ, נכללו ברשימות הסרטים הטובים ביותר שפירסמו בשבוע האחרון שלושה ממבקרי הקולנוע של ה"ניו יורק טיימס" וה"לוס אנג'לס טיימס".


מבקרי הקולנוע של ה"ניו יורק טיימס", אי-או סקוט ומנולה דארגיס, פירסמו בסוף השבוע האחרון את רשימת הסרטים הטובים ביותר שעלו על המסכים בשנה החולפת. סקוט כלל את "הערת שוליים" במקום הרביעי ברשימת הפיצ'רים הטובים ביותר בעיניו, ואילו את "שומרי הסף" הציב במקום הראשון מבין סרטי התעודה. דארגיס, לעומתו, פירסמה רשימה משותפת, שאינה מבחינה בין סרטי תעודה לסרטי עלילה, ובעשירייה הפותחת שלה כללה ¬ לצד סרטים כמו "אהבה" של מיכאל הנקה ו"המאסטר" של פול תומאס אנדרסון ¬ גם את "שומרי הסף".

מתוך "שומרי הסף" של דרור מורהצילום: סטודיו אירית הראל, צילום: אבנר שחף
מתוך "הערת שוליים" של יוסף סידרצילום: רויטרס


גם ברשימת "עשרת הסרטים שלהם יש בעיני את הסיכוי הטוב ביותר לעמוד במבחן הזמן", שפירסם בשבת המבקר של ה"לוס אנג'לס טיימס", קנת טוראן, "הערת שוליים" של סידר ניצב במקום הרביעי (אחרי "אהבה", "ארגו" של בן אפלק ו"עלייתו של האביר האפל" של כריסטופר נולאן). מיד אחריו, במקום החמישי, הציב טוראן שני סרטי תעודה ישראליים: את "שומרי הסף" ו"שלטון החוק". ייתכן כי הפרסומים הללו יחזקו את סיכוייו של "שומרי הסף" ¬ שנכנס באחרונה לרשימת 15 המועמדים לפרס האוסקר לסרט התעודה הטוב ביותר ¬ להיכלל ברשימת חמשת המועמדים הסופיים לפרס יוקרתי זה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ