חודשו המגעים בין ארגוני היוצרים לבין יו"ר מועצת הקולנוע

הנתק נוצר בעקבות ניסיונות היו"ר דוד אלכסנדר לזרז את הדיונים בנושא הקריטריונים החדשים לתמיכה בסרטים. ארגוני היוצרים התנגדו לסד הזמן שאלכסנדר ושרת התרבות לימור לבנת ביקשו להטיל על הדיונים, וגרסו כי דיון כזה ראוי שיתנהל ללא לחץ

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

לאחר שבועות ארוכים של נתק, מתחדשים המגעים בין ראשי ארגוני היוצרים לבין יו"ר מועצת הקולנוע, דוד אלכסנדר. ראשי היוצרים הגיעו ביום חמישי האחרון לפגישה עם אלכסנדר, ובה שמעו מפיו כי ברצונו לחדש את הדיאלוג עמם בעניין "מסמך הקריטריונים" ¬ ההצעה לשינוי מבחני התמיכה, שעל פיהם מחלקת מדי שנה המועצה את תקציב הקולנוע בין הגופים השונים בענף. הנתק בין הצדדים נוצר בעקבות ניסיונותיו של היו"ר בחודשים האחרונים לזרז את הדיונים בנושא מסמך הקריטריונים, כדי לאפשר החלת הקריטריונים החדשים כבר על תקציב 2013. ארגוני היוצרים התנגדו לסד הזמן שאלכסנדר ושרת התרבות והספורט, לימור לבנת, ביקשו להטיל על הדיונים, וגרסו כי דיון כזה ראוי שיתנהל ללא לחץ, כדי שחברי המועצה יוכלו ללמוד את החומר לעומק ולגבש דעה מושכלת בעניין.

לאחר שקבוצה של חברי מועצת הקולנוע התלוננה בשבועות האחרונים על שלא מתאפשר לה ללמוד את הנושא לעומק כראוי לפני ההצבעה, הודיע אלכסנדר על ביטולן של שתי ישיבות מועצה שנקבעו לשבוע שעבר ¬ פגישות שבהן תוכננה להתקיים בין היתר הצבעה על אישור הקריטריונים החדשים. בה בעת הודיע היו"ר כי תקציב 2013 יחולק על פי הקריטריונים הקיימים, והזמין את ראשי היוצרים להיפגש עמו.

דוד אלכסנדרצילום: דרור ארצי ג'יני

ל"הארץ" נודע כי בפגישה ביום חמישי הבהיר אלכסנדר לנציגי היוצרים כי שיתוף הפעולה בין הצדדים חיוני להמשך הדיונים בנושא הקריטריונים. נציגי היוצרים שטחו לפני יו"ר המועצה את עמדתם בנושא התיקונים המוצעים, וסוכם כי הצדדים יפעלו יחד למען התקנת טיוטה של תיקונים שתשרת את ענף הקולנוע כולו על הצד הטוב ביותר.

בין היתר השתתפו בפגישה יו"ר שח"ם אוהד קנולר, יו"ר איגוד המפיקים אסף אמיר, יו"ר איגוד התסריטאים עמית ליאור, יו"ר איגוד הבמאים יריב הורוביץ, ויו"ר פורום היוצרים הדוקומנטריים אורי רוזנווקס.

אוהד קנולרצילום: קובי קלמנוביץ

אלכסנדר סירב שלשום להגיב לידיעה, אבל באיגודי היוצרים אישרו את דבר קיומה של הפגישה. "אכן התקיימה פגישה ונקבעה פגישה נוספת. שמחנו להיווכח שהתקבלנו הפעם מתוך הבנה שיש להקשיב לדרישותינו, ומתוך מאמץ משותף להכניס יחד תיקונים בקריטריונים, למען הקולנוע הישראלי", אמר רוזנווקס.

אסף אמירצילום: אוליבייה פיטוסי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ