גלובוס הזהב |

"ארגו" ו"עלובי החיים" הם הזוכים הגדולים

"לינקולן" של ספילברג יצא כמעט בידיים ריקות מהטקס

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

"ארגו", סרטו של בן אפלק, יצא הלילה כמנצח מטקס חלוקת פרסי גלובוס הזהב שהתקיים בבווורלי הילס. שלושה ימים בלבד לאחר שאנשי האקדמיה האמריקאית לקולנוע הפתיעו כאשר לא העניקו לאפלק מועמדות לפרס האוסקר לבמאי הטוב ביותר, בחר הלילה תא הכתבים הזרים של הוליווד להעניק לו ולסרטו שני פרסים מרכזיים: את פרס סרט הדרמה הטוב ביותר ואת פרס הבמאי המצטיין.

סרט נוסף שיצא כמנצח מן הטקס הוא "עלובי החיים", שזכה בשלושה פרסים וביניהם הפרס לסרט הקומי/מוסיקלי הטוב ביותר. מכיוון ששמות המועמדים לאוסקר פורסמו לפני טקס חלוקת הפרסים של גלובוס הזהב, זה האחרון כבר לא יכול היה להשפיע על הבחירה של אנשי האקדמיה.

זוהי זכייתו השנייה של אפלק בפרס גלובוס הזהב. הפעם הקודמת שבה קיבל פרס מידיו של תא הכתבים הזרים היתה ב-1998, אז זכה בפרס התסריט הטוב ביותר על "סיפורו של ויל האנטינג", שכתב יחד עם חברו מאט דיימון.

מתוך "לינקולן"

סרטו החדש "ארגו" מבוסס על מקרה שהתרחש בימי המהפכה האסלאמית באיראן. הסרט עוקב אחרי קבוצה של אנשי סי-איי-אי המתחזים לצוות הפקה של סרט הוליוודי ויוצאים לטהרן במטרה לשחרר כמה דיפלומטים אמריקאים שמצאו מסתור בבית השגריר הקנדי. אפלק זכה גם בפרס "בחירת המבקרים" לבמאי הטוב ביותר – פרס שחולק ביום חמישי האחרון, שעות ספורות לאחר הכרזת המועמדויות לאוסקר.

"עלובי החיים", סרטו של הבמאי הבריטי טום הופר (שסרטו "נאום המלך" זיכה אותו לפני שנתיים בפרס האוסקר לבמאי הטוב ביותר), זכה כאמור בשלושה פרסים בטקס. לצד פרס הסרט הקומי/מוסיקלי הטוב ביותר, הסרט המוסיקלי הזה, המבוסס על ספרו המפורסם של ויקטור הוגו, זיכה בפרסים גם שניים משחקניו: יו ג'קמן שמופיע בו בתפקיד הראשי זכה בפרס השחקן הטוב ביותר בסרט קומי/מוסיקלי, ואילו אן האתאוויי זכתה בפרס שחקנית המשנה הטובה ביותר.

לעומת זאת, "לינקולן", סרטו של סטיבן ספילברג שקיבל את מספר המועמדויות הגבוה ביותר לפרסי האוסקר (הוא מועמד שם ל-12 פרסים), יצא מטקס גלובוס הזהב עם פרס אחד בלבד באמתחתו: פרס השחקן הטוב ביותר, שהוענק לדניאל דיי-לואיס, המגלם את דמותו של הנשיא האמריקאי שנאבק לשים קץ למלחמת האזרחים ולעבדות.

זו היתה הפעם השביעית שדיי-לואיס היה מועמד לפרס המשחק בטקס גלובוס הזהב והפעם השנייה שזכה בו. זכייתו הקודמת היתה ב-2008, על הופעתו בסרט "זה ייגמר בדם".

פרס גלובוס הזהב לשחקנית הטובה ביותר בסרט דרמה הוענק לג'סיקה צ'סטיין על תפקידה בסרט "כוננות עם שחר" (שביימה קתרין ביגלו). פרס השחקנית בסרט קומי/מוסיקלי הוענק לג'ניפר לורנס על הופעתה ב"אופטימיות היא שם המשחק" (שכתב וביים דייוויד או ראסל), ואילו פרס שחקן המשנה הטוב ביותר ניתן לכריסטוף וולץ על הופעתו ב"ג'אנגו ללא מעצורים", סרטו של קוונטין טרנטינו המתרחש בתקופת העבדות באמריקה. טרנטינו גם זכה בפרס התסריט.

פרס הסרט הטוב ביותר בשפה זרה הוענק ל"אהבה" האוסטרי של מיכאל האנקה, זוכה פרס דקל הזהב בפסטיבל קאן האחרון. אף שאינו אמריקאי, הצליח הסרט הזה לקבל ארבע מועמדויות לפרסי אוסקר, והוא יתמודד שם לא רק על פרס הסרט הזר הטוב ביותר אלא גם על פרס הבימוי, פרס הסרט הטוב ביותר ופרס השחקנית לעמנואל ריבה.

פרס גלובוס הזהב לשיר הטוב ביותר הוענק לזמרת אדל, על שיר הנושא לסרט האחרון בסדרת ג'יימס בונד, "סקייפול", הפרס למוסיקה הוענק למיכאל דנה על "חיי פיי", ואילו הפרס לסרט האנימציה הוענק ל"אמיצה" של אולפני פיקסאר-דיסני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ