נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

אולפני אם-ג'י-אם הודיעו כי בכוונתם ליצור סרט חדש שיבוסס על "בן חור", ספרו רב המכר של לו ואלאס מ 1880. העיבוד הקולנועי הנודע ביותר לספר זה נוצר ב 1959 בבימויו של ויליאם ויילר ובכיכובו של צ'רלטון הסטון. הסרט נוצר בתקציב עצום לאותה תקופה ¬ 15 מיליון דולר ¬ זכה להצלחה אדירה, ובין היתר זכה ב 11 פרסי אוסקר, הישג שרק שני סרטים הצליחו לשחזר מאז: "טיטאניק" (1997) ו"שר הטבעות: שיבת המלך" (2003).

אתרי חדשות זרים דיווחו השבוע כי אולפני אם-ג'י-אם רכשו תסריט מאת קית קלארק ("הדרך חזרה"), שנכתב על פי ספרו של ואלאס, והוא עתיד לשמש כבסיס לסרט החדש. "בן חור" של ויילר התרחש בירושלים, בתקופת הבית השני, וסיפר על יהודה בן חור, בן עשירים יהודי הפוגש את חברו הוותיק מסאלה, שחוזר לירושלים כמפקד הלגיון הרומי בעיר. אבל עד מהרה מפנה הידידות את מקומה למחלוקות פוליטיות. מסאלה מנצל הזדמנות כדי למכור את בן חור לעבדות, והאחרון נשבע לחזור ולנקום.

עלילת הסרט החדש צפויה להיות שונה מעט. הסרט יתמקד בתקופה שבה גדלו בן חור ומסאלה יחד, כחברים טובים, לפני שהאימפריה הרומית כבשה את ירושלים, וסיפור הבגידה והנקמה יתפסו בו נפח מצומצם יותר. כמו כן, יתרחש בסרט החדש סיפור מקביל, שגיבורו הוא ישו הנוצרי, שנתקל בבן חור כמה פעמים לאורך חייו, ולבסוף נשפט למוות על ידי פונטיוס פילאטוס.

פרויקטים נוספים העוסקים בתקופת התנ"ך ונמצאים כעת בשלבי עבודה שונים באולפני הוליווד, כוללים בין היתר את "פונטיוס פילאטוס" של האחים וורנר, שבו יככב ככל הנראה בראד פיט; הסרט "נוח" של דארן ארונופסקי ("ברבור שחור"), בכיכובו של ראסל קרואו; וכן שני סרטים על משה, שסטיבן ספילברג ורידלי סקוט מנסים כעת להפיק (בנפרד).

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ