חמישה סרטים ישראליים ישתתפו באירועי פסטיבל ברלין

עדיין לא ידוע אם סרט ישראלי כלשהו ישתתף השנה בתחרות הרשמית

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

חמישה פרויקטים ישראליים התקבלו עד כה לפסטיבל הסרטים הבינלאומי של ברלין, שייפתח ב 7 בפברואר. "בשבחי היום" של אורן אדף יתמודד בתחרות הסרטים הקצרים של הפסטיבל; "הנוער" של תום שובל, "רוק בקסבה" של יריב הורוביץ והסרט התיעודי "מדינה 194" של דן סיטון יוקרנו ב"פנורמה", המסגרת הלא תחרותית של הפסטיבל; ואילו "דינה ונואל" של סיון לוי ונטלי מלמד יתמודד בתחרות סרטי הילדים והנוער, Generation 14plus, במסגרת המוקדשת לסרטים קצרים.

"הנוער" עוסק בשני אחים מפתח תקוה המבצעים שוד נועז כדי לחלץ את משפחתם ממצבה הקשה. "בשבחי היום" הוא סרט הגמר של בוגר "סם שפיגל" אורן אדף, והוא מתרחש בגן העצמאות בירושלים. הבמאי אדף משחק את דמות הגיבור המשוטט בגן, ופונה לדמויות שונות של הומואים שהוא פוגש שם, בבקשה שיסייעו לו להתקשר לאמו המסורתית לפני כניסת השבת.

"רוק בקסבה" מתרחש בימי האינתיפאדה הראשונה, ועוקב אחר מחלקה של חיילי צה"ל המוצבת על גג של בית מגורים בעזה ומנסה להתנהל מול אוכלוסייה עוינת, ואילו "מדינה 194" התיעודי מתאר את הניסיון להקים מדינה פלסטינית ולהפוך אותה למדינה ה 194 באו"ם.

עדיין לא ידוע אם סרט ישראלי כלשהו ישתתף השנה בתחרות הרשמית של הפסטיבל. ואולם, "סחורה פגומה", סרט הביכורים של איה סומך, התקבל לשוק הקו-פרודוקציות שיתקיים לצד הפסטיבל. סומך וחברת ההפקה טרנספקס ינסו לגייס שם משקיעים בינלאומיים לפרויקט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ