המיזם לקולנוע וטלוויזיה יתמוך ב-12 פרויקטים חדשים

המיזם ישקיע כשמונה מיליון שקלים ב-12 פרויקטים קולנועיים וטלוויזיוניים חדשים. בין אלה, סרטי ביכורים של ארבעה במאים, שלושה סרטי אנימציה באורך מלא וסדרת אנימציה טלוויזיונית

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

המיזם לקולנוע וטלוויזיה ברשות לפיתוח ירושלים ישקיע השנה כשמונה מיליון שקלים ב-12 פרויקטים קולנועיים וטלוויזיוניים חדשים. בין אלה, סרטי ביכורים של ארבעה במאים, שלושה סרטי אנימציה באורך מלא וסדרת אנימציה טלוויזיונית. 12 הפרויקטים נבחרו מתוך 109 בקשות תמיכה שהוגשו למיזם. המיזם הוא קרן הקולנוע העירונית הראשונה בישראל, והוקם במטרה לשפר את דימויה של ירושלים, באמצעות סרטי קולנוע וסדרות טלוויזיה שעלילתן מתרחשת בעיר, וכן לסייע לפיתוח התעשייה הקולנועית בעיר.

סרטי הקולנוע באורך מלא שהמיזם יתמוך בהפקתם הם "עדות" שכתב ויביים עמיחי גרינברג (מפיקים: ליהוא רוטר ונאוה לוין) המספר על חוקר שואה, יהודי מאמין שעולמו מתערער לאחר שהוא מגלה שאמו אינה יהודיה; "זינוק בעליה" שיביים אורן שטרן לפי תסריט שכתב עם ריקי שולמן (מפיקים: מיכאל שרפשטיין, משה ולאון אדרי), קומדיה המספרת על משפחה ירושלמית בורגנית שמתפרקת בעקבות אירוע טראגי, ולאחר מכן מנסים כמה מבניה לאחדה מחדש; "ההר" שכתבה ותביים יעל קיים (מפיקים: אילון רצ'קובסקי ויוחנן קרדו), אגדה מודרנית המתרחשת בבית הקברות היהודי שבהר הזיתים, ומספרת על אשה מאמינה שמחפשת משמעות בין המצבות העתיקות.

מתוך הסרט "Being Solomon"

כן יתמוך המיזם בסרטים "העוגב", שכתב ויביים איתן ענר (מפיק: גל גרינשפן), מותחן המספר על פסנתרנית שעוברת לירושלים בניסיון להתגבר על נטיותיה האובדניות, ומקבלת איומים ברצח מצד שכניה החדשים; "ארמון החול", סרט אנימציה עלילתי באורך מלא, שנועם משולם יביים לפי תסריט של תומר שריג ( מפיק: גלעד רוזנאו). עלילת הסרט עוקבת אחר חייהם של אנשי בית מלוכה המתגוררים בארמונות החול, לאחר שהילדים שבנו אותם עוזבים את החוף; ו"אבוללה", סרט ילדים המשלב אנימציה עם לייב אקשן, ומספר על ילד שאיבד את אחיו ויוצא להילחם במפלצת ובצוות של שב"כ שתפקידו ללכוד מפלצות. כתב ויביים יוני גבע, מפיק: דוד מנדיל.

המיזם ישקיע גם בשלושה סרטים שהם קו פרודוקציות עם מדינות אחרות: "Being Solomon", סרט אנימציה בבימוי חנן קמינסקי, שהוא הפקה הונגרית-אנגלית-ישראלית (הפקה בארץ: עדנה קוברסקי) החוזרת לימי התנ"ך. העלילה עוקבת אחר המלך שלמה מירושלים, המלכה הערבייה נעמה ומלכת שבא הנאבקים יחד באסמודיאוס מלך השדים, המנסה להשתלט על ממלכותיהם; "Fever at dawn" בבימוי ההונגרי פיטר גרדוס (מפיקה בישראל: מיקי צחר), ובמרכזו אשה (גילה אלמגור) המטיילת בירושלים עם בתה, ותוך כדי כך זכרונותיה ממלחמת העולם השנייה מציפים אותה; ו"The goat" בבימוי האמריקאי נולאן ליבוביץ (הפקה בארץ: גל גרינשפן), המספרת על נער העומד לפני בר המצווה שלו, בזמן שהוריו נמצאים במשבר נישואין כבד. עז קסומה נותנת לו כוח נפשי להתמודד עם האירועים הפוקדים אותו.

מתוך הסרט "Being Solomon"

כן יתמוך המיזם הירושלמי בסדרת הטלוויזיה המצוירת "צוות יא וואלה", שיכתבו ויביימו נדב בן סימון, דן רונן ושרון גזית (מפיקים: פיל אנימציה). העלילה מספרת על חמישה תיכוניסטים וצ'יוואווה הנחשפים לחומר סודי. הם מסוגלים לעבור מהעולם שלנו לעולם מקביל, מצויר, המאוכלס ביצורים מוזרים ומצחיקים, ושם הם נלחמים במדען מטורף המנסה לבנות מכונת אנרגיה מסתורית.

שני פרויקטים ייתמכו במסלול המוקדש לפיתוח תסריטים: "עזרת נשים" של אמיל בן שמעון ושלומית נחמה, על אשה שיוצאת למאבק בעקבות קריסת עזרת נשים בבית כנסת קטן בשכונת הבוכרים בירושלים, המפרה את האיזון בקהילה וגורמת להתחרדות קיצונית; ו"הנקניקייה מעמק רפאים" של אולריך תומסן ואיתן ענר (מפיקה: יעל אבקסיס) על שני מפסידנים שבורי לב, המנסים לטעום לראשונה את טעמה של הצלחה בעסקים ובאהבה באמצעות פרויקט משותף – פתיחת מסעדת נקניקיות לא כשרה בלב ירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ