רטרוספקטיבה לסרטי אורי זוהר בשדרות

אחרי פאריס מגיעה הרטרטספקטיבה לישראל ותכלול כ-20 סרטים שהבמאי היה מעורב ביצירתם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לאחר שהוצגה באוקטובר האחרון בסינמטק הפאריסאי, מגיעה הרטרוספקטיבה לסרטיו של אורי זוהר לישראל. לעומת התוכנית שהוצגה בצרפת, שכללה 13 סרטים, בישראל תוצג גרסה רחבה יותר של הרטרוספקטיבה, שתאגד כ-20 סרטים שזוהר היה מעורב ביצירתם. הרטרוספקטיבה תיפתח ב-2 ביוני במסגרת פסטיבל קולנוע דרום בשדרות, ולאחר מכן תוצג גם בשלושת הסינמטקים הגדולים, בתל אביב, ירושלים וחיפה.

ברטרוספקטיבה, שעורך חוקר הקולנוע אריאל שווייצר, יוקרנו בין היתר סרטיו של זוהר "חור בלבנה", "שלושה ימים וילד", "כל ממזר מלך", "התרנגול", "מציצים", "עיניים גדולות" ו"הצילו את המציל". לצד אלה, יוקרנו גם סרטים שזוהר היה מעורב ביצירתם, כמו "עץ או פלסטין" (1962) המבוסס על יומני החדשות של נתן אקסלרוד, "לול" (שיוקרן בגרסה הקולנועית מ-1988) ו"שבלול" של בועז דווידזון (1970, שבו זוהר שיחק והיה מעורב בכתיבת התסריט).

אריק איינשטיין ואורי זוהר ב"מציצים"

כן יוקרנו כמה סרטים שבהם הופיע זוהר כשחקן וסרטים קצרים שנוצרו בעקבות סרטיו ("חתונה בירושלים" מ-1985 של רנן שור, עוזרו לשעבר של זוהר, שתיעד את נישואי בנו של זוהר עם בתו של אריק איינשטיין, ו"שחקן ספסל" של גיל ויישנטיין מ-2012 שהוא מחווה לזוהר ולסרטו "עיניים גדולות".)

בערב הפתיחה בשדרות ובתל אביב (ב-5 ביוני) יגיש שווייצר את ההרצאה ''מי אתה אורי זוהר?''.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ