סרטים על פי סיפורים של אמיר גוטפרוינד ואברי הרלינג יוקרנו בפסטיבל אפוס - קולנוע - הארץ

סרטים על פי סיפורים של אמיר גוטפרוינד ואברי הרלינג יוקרנו בפסטיבל אפוס

הסרטים הקצרים הופקו בפרויקט של הקרן החדשה לקולנוע ולטלוויזיה. בעתיד יופקו גם סרטים לפי סיפורים של יהושע קנז ורונית מטלון

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מיה סלע
מיה סלע

שלושה סרטים עלילתיים חדשים המבוססים על סיפורים קצרים יוקרנו לראשונה בפסטיבל אפוס לסרטי תרבות ואמנות, שיתקיים בסוף החודש במוזיאון תל אביב. הסרטים הם "בית בכי" בבימויו של ליאור הר-לב, המבוסס על סיפור קצר של אברי הרלינג; "זוג" בבימויה של רותם קידר, המבוסס על סיפור קצר של אפרת שטיגליץ; ו"צלליות" בבימויו של אדם ביזנסקי, המבוסס על סיפור קצר מאת אמיר גוטפרוינד.

הסרטים, שאורכם עד חצי שעה, הופקו במסגרת פרויקט של הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, המקצה מענק מיוחד להפקת סרטי עלילה המבוססים על סיפורים ישראליים קצרים. עד היום השקיעה הקרן בפרויקט 750 אלף שקלים.

אמיר גוטפרוינדצילום: ירון קמינסקי

שלושת הסרטים בחרו להפקה מבין שישה תסריטים שהגיעו לקו הסיום של הפרויקט. בקרן החדשה לקולנוע מתכוונים להוציא להפקה בחודשים הקרובים גם את שלושת התסריטים הנוספים, ביניהם עיבודים לסיפורים קצרים של יהושע קנז ורונית מטלון. לדברי מנכ”ל הקרן, דורית ענבר, "הקרן משקיעה בהפקת דרמות על בסיס ספרות ישראלית טובה בעקביות לאורך שנים ארוכות מתוך תפישת עולם של עירוב בין תחומי אמנות לצורך יצירה קולנועית חדשנית ומאתגרת, וכדי להנגיש ספרות ישראלית לקהלים רחבים בישראל ובחו”ל".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ