שני סרטים ישראליים התקבלו לפסטיבל הוטדוקס בקנדה

זהו פסטיבל סרטי התעודה הגדול ביותר בצפון אמריקה. שני הסרטים שנבחרו הם "לפני המהפכה" בבימוי דן שדור ו"גן עדן" בבימוי רן טל

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

שני סרטים ישראליים, "גן עדן" ו"לפני המהפכה", התקבלו לתחרות הרשמית של פסטיבל הוט דוקס, פסטיבל סרטי התעודה הגדול ביותר בצפון אמריקה. הפסטיבל, שמתקיים מדי שנה בטורונטו, ייפתח השנה ב-25 באפריל.

"לפני המהפכה", סרטם של הבמאי דן שדור והמפיק ברק הימן, מתאר את קורותיה של הקהילה הישראלית באיראן בשנות ה-70, בעזרת סרטי ארכיון נדירים וראיונות עם אנשי המוסד, אנשי עסקים פרטיים ובני משפחותיהם. הבמאי שדור, שהוריו היו חלק מהקהילה הזאת, מנסה בסרטו לשפוך אור חדש על המהפכה האיסלאמית באיראן ועל הגורמים לה. בחודש מאי ישתתף הסרט גם בתחרות הרשמית של פסטיבל דוקאביב בתל אביב.

"גן עדן", בבימויו של רן טל ("ילדי השמש"), הוקרן בבכורה בפסטיבל ירושלים האחרון וזכה שם בפרס הבימוי. הסרט מביא את סיפורו של גן השלושה, הידוע בכינויו "הסחנה" - אחד הפארקים הגדולים, המפורסמים והמתוירים ביותר בישראל. באמצעות מעקב אחר הנופשים באתר לאורך ארבע עונות השנה הסרט מצליח לשרטט דיוקן של הישראליות העכשווית - על הקבוצות השונות המרכיבות אותה, על הקרעים והקונפליקטים שהם חלק בלתי נפרד ממנה, על הרגלי הנופש המאפיינים אותה, ועל פלישתן של ההיסטוריה ושל הפוליטיקה לחיי היום־יום שלה. הפקה: למה הפקות.

מתוך "גן עדן"

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ