הסרט הישראלי התיעודי "הדירה" מועמד ל"אוסקר" הגרמני

בסרט יוצא הבמאי ארנון גולדפינגר למסע חוצה יבשות, שבו הוא מגלה פרטים חדשים ומפתיעים על סבתו וסבו. זו הפעם הראשונה בה סרט ישראלי נכלל ברשימת המועמדים לפרס “לולה” היוקרתי

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

לאחר ששני סרטי תעודה ישראליים התמודדו באחרונה על פרס האוסקר, סרט ישראלי נוסף יתמודד בקרוב על פרס ה"אוסקר" הגרמני. "הדירה" - סרטו של ארנון גולדפינגר, הוכרז בסוף השבוע כאחד משלושת המועמדים הסופיים לפרס הסרט התיעודי הטוב ביותר, בטקס פרסי ה"לולה" שמקיימת האקדמיה הגרמנית לקולנוע. זו הפעם הראשונה בה סרט ישראלי כלשהו נכלל ברשימת המועמדים לפרס הגרמני היוקרתי.

"הדירה", זוכה פרס האקדמיה הישראלית לקולנוע לשנת 2011, זכה בפרסים רבים בארץ ובעולם, בין היתר בפסטיבלי הקולנוע של ירושלים וטרייבקה. סרטו של גולדפינגר מתעד את בני משפחתו של הבמאי מפנים את החפצים מדירת סבתו, לאחר מותה. במסגרת הפינוי, נתקל גולדפינגר בערימה של עיתונים ישנים המספרים על ביקור של בכיר נאצי בפלשתינה לפני מלחמת העולם השנייה, והוא יוצא למסע חוצה יבשות שבו הוא מגלה פרטים חדשים ומפתיעים על סבתו וסבו.

הסרט הוא קו־פרודוקציה ישראלית־גרמנית, והוא הוצג במשך יותר משנה בהקרנות מסחריות בסינמטק תל אביב. "הדירה" יצא להקרנות מסחריות גם בבתי קולנוע בארצות הברית ובגרמניה, וזכה לביקורות נלהבות.

שני הסרטים שיתמודדו מולו בתחרות ה"לולה" הם "יותר מדבש", סרט תיעודי על חיי דבורים של הבמאי השווייצרי מרקוס אימהוף ו"אל תשליכיני לעת זקנה" שביים הגרמני דייוויד זיווקינג, על אמו המבוגרת הלוקה באלצהיימר. טקס חלוקת פרסי ה"לולה" יתקיים בברלין ב–26 באפריל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ