בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לקראת פסטיבל סרטי הסטודנטים: לראשונה יוענק פרס אופיר לסרט קצר

המועמדים לפרס ייבחרו מבין אלה המוצגים בפסטיבל, שייפתח ב-19 ביוני. מספר שיא של מאה סרטים ישראלים הוגש לתחרויות

3תגובות

45 סרטי סטודנטים ישראליים יתמודדו בתחרות הישראלית ובתחרות הים־תיכונית של הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים, מיסודו של החוג לקולנוע באוניברסיטת ת"א, שייפתח ב-19 ביוני. כך הכריזה אתמול הנהלת הפסטיבל, שיתקיים מעתה אחת לשנה ולא אחת לשנתיים, כבעבר. בנוסף, בעקבות החלטת האקדמיה הישראלית לקולנוע כי החל מהשנה יוענק פרס אופיר גם לסרט הקצר הטוב ביותר, נודע כי רשימת המועמדים הראשונית לפרס תיבחר מתוך סרטי הפסטיבל: כ-15 סרטים ישראליים עלילתיים קצרים ייבחרו להקרנה בפני חברי האקדמיה, ומתוכם ייבחר הטוב ביותר.

כמו כן, השנה תתקיים לראשונה בפסטיבל סרטי הסטודנטים תחרות לסרטים קצרים עצמאיים אשר לא נעשו במסגרת אקדמית, ואילו בפסטיבל סרטי הסטודנטים, יוקרנו לראשונה סרטים מהמחלקה לקולנוע באוניברסיטת אריאל, לצד סרטים מהרשות הפלסטינית. הסרטים בפסטיבל יוצגו בשלוש מסגרות: תחרות ישראלית, תחרות ים תיכונית ותחרות בינלאומית.

זיו ברקוביץ

השנה הוגש לתחרות הישראלית מספר שיא של יותר מ-100 סרטים. בית הספר לקולנוע סם שפיגל בירושלים ואוניברסיטת ת”א מובילים את הרשימה עם חמישה סרטים כל אחד. מרבית הסרטים בתחרות הישראלית הם עלילתיים, ולצדם יתחרו שישה דוקומנטריים ושמונה סרטי אנימציה.

סרטי התחרות הישראלית הם: "טורמוס" של סארי בשראת, "שחזור" של דוד וקסמן, "בין האצבעות" של מורן יובל, "בבגה" של גן דה לנגה, "בשבחי היום" של אורן אדף, "שעון חול" של גליה מלטסטה, "רונה" של ירון שטרק, "זן נדיר" של ג'סי אילן, "משחק ילדים" של אלעד פרימו, "עמומה", של שי גוט, "יום הולדת" של זוהר קמינסקי, "אלה" של רונן ישי, "קיפודים ברוסיה" של שמוליק בלו, "וזר לא יבין זאת" של דוד טאובר, "סיפור על גשם" של ברכה יניגר, "כוכב בלי שם" של אריאל כהן, "אי פוס" של עומר בושארי, "ממחר" של רבקה ויזנפלד, "אנשי המעבר" של ערן בר־עם, "הבן" של יוסף כהן, "חנייה בצל" של אורי רום, "מגרש" של דקל ניצן, “Sex Doll" של הדס בן־ארויה, "מקליד" של סרגיי ולסוב.

סרטי האנימציה שיתמודדו הם: "Happily Ever After" של יוני ארוסי ובן גניסלב, "ניושה" של לירן קפל ויעל דקל, "מדברים על שמשון" של נדב אמבון, "בפה פעור ובעיניים עצומות" של תום מדר ואם־לי נוי, "קן" של אסף שכטר, "נמלים" של סתיו חביבי, "בלוך" של דניאל גולדפרב ו"תפרים" של רעות בורץ.

דניאל בר

סרטי התעודה הם: "רח' ההסתדרות" של מתן פינקס, "כתמים לבנים" של איתי נצר, "שייח מורד" של רואי מעוז, "עבריה" של איילת קצמן, "תמונה אחת ושיר" של גלעד רייכנבאום ו"רות" של עופר פריימן.

הסרטים הישראליים שישתתפו בתחרות הים־תיכונית הם: "סלמא" של מייסלון חמוד, "יש לך עיניים סיניות" של שמרית יקותיאל, "הנשכחים" של איהב טרבייה, "קיץ 89'" של אסתר עלמו ו־“Overflow" של איתמר רונאל.



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות שאולי פספסתם

*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו