סרטו החדש של רפאל נדגארי התקבל לפסטיבל קאן - קולנוע - הארץ

סרטו החדש של רפאל נדגארי התקבל לפסטיבל קאן

הסרט, "מעל הגבעה", יוקרן במסגרת "שבועיים של במאים" בפסטיבל, שייפתח ב-15 במאי. זו פעם שלישית שסרט של נדג'ארי משתתף בפסטיבל

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

"מעל הגבעה", סרטו החדש של רפאל נדג'ארי ("תהלים", "אבנים") יוקרן במסגרת "שבועיים של במאים" בפסטיבל קאן הקרוב. בכך מצטרף סרט ישראלי נוסף ל"כנס העתידנים", סרטו החדש של ארי פולמן ("ואלס עם בשיר"), שבסוף השבוע פורסם כי יהיה סרט הפתיחה של "שבועיים של הבמאים" – אחת המסגרות העצמאיות בפסטיבל, שייפתח ב־15 במאי.

תהיה זו הפעם השלישית שסרט של נדג'ארי משתתף בפסטיבל היוקרתי: סרטו "תהילים" השתתף בתחרות הרשמית של הפסטיבל ב-2007 וסרטו "דירה C5" השתתף במסגרת "שבועיים של במאים" ב-2002.

הסרט "מעל הגבעה" מספר על גרוש החי בבדידות (אורי פפר), ומנסה להיחלץ מהמצב הנפשי הקשה שבו הוא שרוי. בשלב מסוים הוא יוצא לבקר את אביו (מוני מושונוב) בחיפה, מאשים אותו בכל בעיותיו ומתעמת אתו. בעקבות זאת מחליטים האב ובת זוגו (מיכאלה עשת) לטפל בשאול בטיפול אלטרנטיבי, בעזרת אבנים, מאגיות ושמנים למיניהם. את התסריט כתב נדג'ארי יחד עם ג'ו גריזון, והפיקו איתי תמיר, מרק רוזנבאום וקרולין בומרשה, בתמיכת קרן הקולנוע הישראלי ופרויקט ניו מדיה של משרד הכלכלה.

מתוך סרטו של רפאל נדג'ארי, "מעל הגבעה" צילום: עמית ברלוביץ

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ