סרטים חדשים

מ"להישאר בחיים" של ערן ריקליס עד "לעוף מהתרגשות" של אלמודובר. הסרטים החדשים שעולים בסוף השבוע בישראל

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

החתונה הגדולה

קומדיה בכיכובם של רוברט דה נירו, קתרין הייגל, דיאן קיטון, סוזן סרנדון ורובין ויליאמס. בני זוג שהתגרשו כבר לפני שנים רבות מחליטים להתחזות לזוג נשוי לכל דבר לרגל חתונתו של בנם הבכור. אבל ההתחזות הזאת, כמובן, מובילה לשלל הסתבכויות. ביים: ג'סטין זקהם.

“The Big Wedding”. ארה”ב 2013, 90 דקות

חיים טובים יותר

מלצרית שהיא אם לילד בן 9 חוברת לידיד טבח ויחד מחליטים השניים לפתוח מסעדה. אבל הם נקלעים לחובות ולמצוקה כלכלית ונרדפים על ידי הבנקים והמלווים בריבית שבהם נעזרו. לכן מחליטה האשה לצאת לעבוד בקנדה ומשאירה את בנה עם השותף כדי להשגיח על המסעדה.

“Une vie meilleure”. צרפת 2011, 110 דקות

לעוף מהתרגשות

סרטו החדש של פדרו אלמודובר, קומדיה בכיכובם של פנלופה קרוז, אנטוניו בנדראס, חוויאר קאמרה וסיסיליה רות. העלילה עוקבת אחר הטייסים, הדיילים והנוסעים הנמצאים על מטוס שעושה את דרכו למקסיקו סיטי, ונאלצים להתמודד עם ההכרה שסופם קרב. כאשר המטוס נקלע למצב של סכנה, חלקם מחליטים לשתף את חבריהם לטיסה בכמה וידויים וסיפורים מפתיעים.

“Los amantes pasajeros”. ספרד 2013, 90 דקות

פיתול מושלם

מותחן בכיכובו של ז'אן דוז'ארדן ("הארטיסט"). מרגל בכיר מוצב במונאקו כדי לעקוב אחר פעילותו של איש עסקים חשוב. אבל הוא אינו בוטח בגאונה פיננסית המגויסת גם היא כדי להתחקות אחר פעילותו של איש העסקים. קשר רומנטי שמתפתח בין השניים מעמיד את משימתם המקצועית בסכנה. כתב וביים: אריק רושה.

“Möbius”. צרפת־בלגיה-לוקסמבורג 2013, 103 דקות

להישאר בחיים

קו־פרודוקציה ישראלית־בריטית שצולמה בישראל, בוימה על ידי ערן ריקליס, והופצה בחו"ל תחת השם "זייתון". העלילה עוקבת אחר טייס ישראלי (בגילומו של האמריקאי סטיבן דורף) שנאלץ לנטוש את מסוקו מעל ביירות ב-1982, זמן קצר לפני פרוץ מלחמת לבנון הראשונה. הוא נופל בשבי, והגאולה מגיעה מכיוון אל צפוי: פאהד, בן 12, פליט פלסטיני שאביו נהרג מהפצצה אווירית על לבנון, מחליט לשחרר את הטייס הכלוא, כדי שזה יוביל אותו לישראל, לארץ אבותיו. יחד יוצאים השניים למסע המסוכן. את התסריט כתב הפלסטינאי אמריקאי נאדר ריזק, ועל ההפקה הופקדו גארת אליס אנווין ("נאום המלך") ופרד ריצנברג.

“Zaytoun”. בריטניה־ישראל 2012,110 דקות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ