פסטיבל דוקאביב |

רקדנית, עמוד וסרט זכה בפסטיבל דוקאביב

סרטו של ישרי הלפרן זכה בפרס הסרט הישראלי הטוב ביותר; "סופרוומן" של יעל קיפר ורונן זרצקי זכה בציון לשבח ובפרס הצילום; "המעבדה" של יותם פלדמן זכה בפרס לסרט הביכורים הטוב ביותר

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

"רקדנית, עמוד וסרט", בבימוי ישרי הלפרן, זכה הערב בפרס הסרט הישראלי הטוב ביותר בפסטיבל דוקאביב ה-15 לקולנוע דוקומנטרי, ואילו הסרט "סופרוומן" של יעל קיפר ורונן זרצקי זכה בשני פרסים: ציון לשבח ופרס הצילום. בתחרות הבינלאומית הוכתר כזוכה הסרט הדני "לחפש את ביל", בבימויו של יונאס פור ראסמוסן.

סרטו של הלפרן, שזכה בפרס בסך 70 אלף שקל, עוקב אחר נטע לי לוי, רקדנית המתמחה בענף שהחל את דרכו במועדוני חשפנות, ריקוד על עמוד, אך כיום משמש נשים רבות בעולם דווקא ככלי להעצמה. הסרט עוקב אחר מסעה לאליפות אירופה, ומציג דיוקן מרתק של רקדנית ואמנית שנאלצת להילחם בסטיגמות הקשורות בתחום ההתמחות שלה. בנימוקיהם למתן הפרס ציינו השופטים כי סרטו של הלפרן "נמנע מקלישאות ומציג בכנות יוצאת דופן דמות נשית מורכבת, החותרת באומץ אל האמת שלה".

ציון לשבח בסך 20 אלף שקל הוענק לסרטם של יעל קיפר ורונן זרצקי, "סופרוומן", העוקב אחר שגרת עבודתן של חמש קופאיות בסופרמרקט ברמת אביב ואחר תנאי עבודתן הקשים מנשוא. "הציון לשבח מוענק לסרט הפוקח את עינינו לראות עולם שבו אנו מבקרים מדי יום בלי להבחין בו", כתבו השופטים. הסרט זכה גם בפרס הצילום, בסך 4,000 שקל, שהוענק לצלמת אביגיל שפרבר.

"המעבדה" שביים יותם פלדמן ועוסק בהפיכתה של ישראל ליצואנית נשק מובילה בעולם, זכה בפרס סרט הביכורים הטוב ביותר, בסך 30 אלף שקל. הסרט "רוקדים ביפו", על הרקדן הבינלאומי פייר דוליין שבא לישראל כדי להעביר שיעורי ריקוד משותפים לילדים יהודים וערבים, זיכה את פיליפ שיין ובוב אייזנהארט בפרס העריכה, בסך 4,000 שקל, ואילו פרס התחקיר הוענק למיכל אביעד ולתמר כץ, על מלאכתן בסרט "החלוצות" שביימה אביעד.

לצד הפרסים הרגילים, בחרו השופטים להעניק פרס מיוחד, פרס LOL - (Laughing Out Load), לסרט "חנדה חנדה 4" שביימו דוד אופק ונטע שושני, המספר על זוג צעירים ישראלים ממוצא בוכרי, שמסרבים להתחתן למרות הלחץ הכבד שמפעילות עליהם משפחותיהם. "על השגת הבלתי אפשרי: על הפיכתו של סרט דוקומנטרי לקומדיה שהצליחה לגרום לחבר השופטים לצחוק בקול רם שוב ושוב", נימקו השופטים את בחירתם.

שופטי התחרות הישראלית היו השנה קרוליין ליברסקו מפסטיבל סאנדנס, המפיקה כריסטין קמדסוס, אשת שיווק הסרטים ההולנדית קלאודיה לנדסברגר, והבמאים הישראלים גיא דוידי ומויש גולדברג. הפרס הראשון בתחרות הבינלאומית הוענק לסרט הדני "לחפש את ביל" של יונאס פור ראסמוסן, ובו גבר יוצא למסע באמריקה כדי להתחקות אחר עקבותיו של נוכל. ציון לשבח הוענק ל"חייל על הגג" ההולנדי שביימה אסתר הרטוג, המתעד את חייהם של היהודים בחברון. בתחרות הבינלאומית שפטו הבמאים עידו הר וערן קולירין, העורכת נטע דבורקיס, וכן נשות הקולנוע הצרפתיות ג'ני בילטר ומריה בונסנטי. הפרס הראשון בתחרות הסטודנטים הוענק לסרט "יובל מחכה לזריחה" בבימוי ורד ארגמן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ